Wręczenie dyplomów absolwentom Oddziału Nauczania w Języku Angielskim

3 lipca w Auli wykładowej im. prof. Janusza Piekarczyka odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II Wydziału Lekarskiego. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością Rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Dyplomatorium poprowadził Dziekan II WL prof. Marek Kuch. Władze dziekańskie naszej Uczelni reprezentowali: prof. Paweł Włodarski – Dziekan I WL, prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska – Dziekan WLD, prof. Bożena Werner – Prodziekan ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II WL, dr hab. Bożena Czarkowska-Pączek – Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa WNoZ. Przybyli również byli dziekani II WL: prof. Maciej Karolczak oraz prof. Jerzy A. Polański. Wyjątkowym gościem był Jego Ekscelencja Dato Ahmad Fadil Shamsuddin – Ambasador Malezji.

W swoich przemowach zarówno Rektor prof. Mirosław Wielgoś, jak i Dziekan prof. Marek Kuch zwrócili uwagę na wyjątkowość  chwili związanej z otrzymaniem dyplomu ukończenia studiów medycznych. Moment wręczenia dyplomu wieńczy okres wypełniony nauką, niezliczoną liczbą egzaminów, działalnością w kołach badawczych czy organizacjach studenckich. Podkreślali, że wraz z rozpoczęciem działalności zawodowej najważniejszym celem pracy powinno być dobro pacjenta. Wyrażano nadzieję, że Warszawski Uniwersytet Medyczny właściwie przygotował swoich nowych absolwentów do wykonywania odpowiedzialnego zawodu lekarza. Jednocześnie zwracano uwagę, że zakończenie etapu uniwersyteckiej nauki nie kończy obowiązku zdobywania wiedzy i podnoszenia swoich kwalifikacji. Gratulując i życząc absolwentom powodzenia, wyrazili nadzieję, że swoją warszawską Alma Mater będą mieć zawsze w sercu.

W roku akademickim 2016/2017 Oddział Nauczania w Języku Angielskim ukończyło 56 absolwentów programu 6-letniego oraz 15 absolwentów programu 4-letniego. Reprezentowali oni 18 krajów: Arabia Saudyjska, Kanada, Indie, Irak, Iran, Izrael, Malezja, Mongolia, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Ukraina, USA, Irlandia, Sri Lanka, Nigeria, Włochy, Zimbabwe.

Specjalne dyplomy dla najlepszych absolwentów otrzymały Nor Syahirah Binti Mohd Noor (średnia 4,70) i Zuzanna Gorski (średnia 4,69) – absolwentki programu 6-letniego. Podobny dyplom otrzymała nieobecna na uroczystości Faranak Suren - Pahlav (średnia 4,27) – absolwentka programu 4-letniego.

Po otrzymaniu dyplomów przez wszystkich obecnych absolwentów English Division rocznika 2017 głos zabrały Nor Syahirah Binti Mohd Noor, a następnie przedstawicielka programu 4-letniego Smyrna Muralidharan.

Oprawę muzyczną dyplomatorium przygotował Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierownictwem Daniela Synowca, który na zakończenie uroczystości wykonał specjalny koncert składający się z kilku utworów muzyki rozrywkowej.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe