Immatrykulacja w Wydziale Farmaceutycznym

6 października 2016 roku odbyła się immatrykulacja studentów kierunku farmacja oraz analityka medyczna, podczas której wręczono także indeksy studentom studiów doktoranckich Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM.

Gospodarzem uroczystości był Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. Piotr Wroczyński. W Auli wykładowej im. prof. Janusza Piekarczyka Centrum Dydaktycznego zasiedli: Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś, prof. Jadwiga Turło – Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii, prof. Andrzej Deptała – Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych, prof. Krzysztof J. Filipiak – Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju, dr hab. Wojciech Braksator – Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji, a także prof. Grażyna Nowicka – Prodziekan ds. Oddziału Medycyny Laboratoryjnej, dr hab. Joanna Kolmas – Prodziekan ds. Dydaktyczno-Wychowawczych WF, dr hab. Marcin Sobczak – Prodziekan ds. Nauki WF, prof. Dorota Maciejewska – Kierownik Studium Doktoranckiego WF.

W immatrykulacji uczestniczyli również reprezentanci pozostałych wydziałów naszej Alma Mater: prof. Paweł Włodarski – Dziekan I Wydziału Lekarskiego, prof. Marek Kuch – Dziekan II Wydziału Lekarskiego, prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska – Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego, prof. Bolesław Samoliński – Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego. Dziekana Wydziału Nauki o Zdrowiu prof. Piotra Małkowskiego reprezentowała dr hab. Joanna Gotlib – Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego.

Na uroczystości obecne były także Kanclerz WUM mgr Małgorzata Rejnik oraz Zastępca Kanclerza WUM mgr Dorota Gawrońska-Wójcik.

Dziekan prof. Piotr Wroczyński, witając studentów I roku Wydziału Farmaceutycznego, przedstawił nowe władze rektorskie naszej Uczelni, władze dziekańskie Wydziału Farmaceutycznego oraz Opiekunów I roku: dr Zdzisławę Stefanowicz – Przewodniczącą Rady Pedagogicznej I roku studiów na kierunku farmacja oraz dr. Marka Waska – Przewodniczącego Rady Pedagogicznej I roku na kierunku analityka medyczna.

Rozpoczynając swoje przemówienie, Rektor prof. Mirosław Wielgoś przypomniał o zbliżającym się jubileuszu 90-lecia powstania Wydziału Farmaceutycznego, który obchodzony będzie w grudniu tego roku. JM pogratulował studentom otrzymania indeksu i przywitał w społeczności akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zachęcał ich, aby od samego początku włączyli się w działalność naukową i samorządową, korzystając z bogatej oferty kół naukowych i organizacji studenckich działających w naszej Uczelni.

Życzenia mądrości, systematyczności i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy przekazała studentom dr hab. Joanna Kolmas – Prodziekan ds. Dydaktyczno-Wychowawczych. Okolicznościowe przemówienia wygłosili także Opiekunowie I roku oraz wiceprzewodniczący Samorządu Studentów Wydziału Farmaceutycznego Abduljabbar Bassmar.

Po akcie ślubowania, studenci I roku Wydziału Farmaceutycznego otrzymali indeksy z rąk Rektora prof. Mirosława Wielgosia oraz Dziekana prof. Piotra Wroczyńskiego. Następnie ślubowanie złożyli studenci studiów doktoranckich, którym indeksy wręczyła prof. Dorota Maciejewska.

Wykład inauguracyjny, pt. „Historyczno-farmaceutyczny spacer po Warszawie”, wygłosiła dr hab. Iwona Arabas, prof. PAN (Zakład Farmacji Stosowanej WUM, Instytut Historii Nauki PAN, Kierownik Muzeum Farmacji im. Antoniny Leśniewskiej).

Cezary Ksel
Redakcja MDW