Zaproszenie do zapoznania się z dokumentem „Zestaw Narzędzi Netcode - Monitoring Produktów Zastępujących Mleko Kobiece: Protokół do prowadzenia oceny okresowej”

Warszawski Uniwersytet Medyczny realizuje zadanie publiczne w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, polegające na upowszechnieniu wśród kadry medycznej zasad Międzynarodowego Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiecego (https://www.who.int/nutrition/publications/code_english.pdf).

W projekcie, prowadzonym pod kierownictwem dr n. biol. Aleksandry Wesołowskiej z Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją, biorą udział: dr n. med. Barbara Baranowska z Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej, mgr Iwona Kiersnowska z Kliniki Położnictwa i Perinatologii oraz dr n. społ. Antonina Doroszewska ze Studium Komunikacji Medycznej, przy współpracy z mgr Agatą Aleksandrowicz i mgr Małgorzatą Jackowską z Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

I etap realizacji zakończył się opracowanie w polskiej wersji językowej dokument WHO pt.: „Zestaw Narzędzi Netcode - Monitoring Produktów Zastępujących Mleko Kobiece: Protokół do prowadzenia oceny okresowej”.

„Zestaw Narzędzi Netcode - Monitoring Produktów Zastępujących Mleko Kobiece: Protokół do prowadzenia oceny okresowej” - dokument do pobrania

Protokół posłuży w II etapie realizacji zadania, do przeprowadzenia pierwszej w Polsce oceny zgodności działań promocyjnych dot. produktów przeznaczonych do żywienia niemowląt oraz materiałów edukacyjnych dostępnych w podmiotach leczniczych i przestrzeni publicznej z Międzynarodowym Kodeksem Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece, przyjętym przez WHO w 1981 roku w Genewie. Wyniki analizy zostaną przedstawione do informacji publicznej.

Kontakt oraz dodatkowe informacje: http://noworodki.wum.edu.pl