FNP rozpoczęła realizację programu „Międzynarodowe Agendy Badawcze” (MAB)

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej podpisała umowę z instytucją pośredniczącą – Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – na realizację projektu grantowego „Międzynarodowe Agendy Badawcze” (MAB) w ramach Działania 4.3. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Adresatami projektu są wybitni uczeni z Polski i zagranicy. W ramach projektu wsparcie otrzymają wyspecjalizowane i autonomiczne jednostki naukowe w Polsce realizujące międzynarodowe agendy badawcze – oryginalne programy badawczo-rozwojowe tworzone we współpracy strategicznej z renomowanymi ośrodkami naukowymi z innych krajów.

W przyszłym tygodniu FNP ogłosi dokumentację opisującą zasady przyjmowania wniosków i realizacji projektów w pierwszym konkursie.

Więcej o projekcie: http://www.fnp.org.pl/fnp-rozpoczela-realizacje-programu-miedzynarodowe-...

Źródło: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej