Konferencja poświęcona pozyskiwaniu funduszy na badania biomedyczne z IMI

17 stycznia 2014 r. w siedzibie naszej Uczelni odbędzie się konferencja poświęcona sposobom aplikowania o środki przeznaczone na badania biomedyczne w ramach Innovative Medicines Initiative (IMI). Konferencja połączona z praktycznymi warsztatami adresowana jest do naukowców, małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji non profit, agencji rządowych i innych instytucji wspierających, prowadzących lub zainteresowanych uczestnictwem w projektach naukowo-badawczych.

IMI jest największym w historii projektem badawczym w obszarze biomedycznym działającym na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego zawartego pomiędzy Unią Europejską a przemysłem farmaceutycznym, który został utworzony w ramach 7PR. W ramach IMI do tej pory zainwestowano około 1,5 mld euro w projekty badawcze realizowane przez partnerów publicznych i prywatnych. Kolejna tura naboru wniosków obejmująca 8 projektów zostanie opublikowana w grudniu 2013 r. Budżet przeznaczony na dotacje dla potencjalnych beneficjentów wynosi około 170 mln Euro.

Tematyka konferencji obejmie m.in. zagadnienia: projektów w ramach konkursu 11, zasad działania IMI, tworzenia konsorcjów; konsultacje naukowe nt. priorytetów badawczych realizowanych w ramach IMI2 (w latach 2014-2024) w obszarach o największym potencjale z punktu widzenia przyszłych polskich uczestników.

Organizatorami konferencji są: Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach projektu BASTION, Innovative Medicines Initiative Joint Undertaking oraz Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA) wraz ze Związkiem Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Konferencja odbędzie się w Auli B Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Konferencja będzie prowadzona w jęz. angielskim.

Aby wziąć udział konferencji należy zgłosić swój udział wypełniając formularz.

Szczegółowe informacje o konferencji na stronie

Więcej na temat projektu IMI można znaleźć na stronie