Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Władze Uczelni oraz osoby kierujące nowymi strukturami WUM

26 czerwca 2019 roku JM prof. Mirosław Wielgoś zorganizował spotkanie informacyjne na temat zmian personalnych we Władzach Uczelni oraz powołania osób kierujących nowymi strukturami od 1 października 2019 r.

Akty powołania z rąk JM Rektora prof. Mirosława Wielgosia odebrali:

- Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, I zastępca Rektora – prof. Barbara Górnicka (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii – prof. Jadwiga Turło (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji – prof. Wojciech Braksator (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych – prof. Piotr Małkowski (1.10.2019-30.09.2020)
- Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju – prof. Lidia Rudnicka (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Lekarskiego – prof. Marcin Wojnar (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Farmaceutycznego – prof. Piotr Wroczyński(1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu – dr hab. Joanna Gotlib (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego – prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska (1.10.2019-30.09.2020)
- Dziekan Wydziału Medycznego – dr hab. Dariusz Białoszewski (1.10.2019-30.09.2020)
- Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk Medycznych – prof. Krzysztof J. Filipiak (1.10.2019-31.12.2020)
- Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych – dr hab. Marcin Sobczak (1.10.2019-31.12.2020)
- Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu – prof. Andrzej Deptała (1.10.2019-31.12.2020)
- p.o. Dyrektora Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej – dr Antonina Doroszewska (26.06.2019-30.09.2020)
- p.o. Dyrektora Szkoły Doktorskiej – prof. Paweł Włodarski (26.06.2019-30.09.2020)
- Dyrektor Uczelnianego Studium Doktoranckiego – prof. Bożena Kociszewska-Najman (26.06.2019-30.09.2020)
- p.o. Dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego – prof. Maciej Słodkowski (1.10.2019 – do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora CKP)

JM Rektor poinformował również, że funkcje:

- Zastępcy Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk Medycznych obejmie prof. Marcin Ufnal (1.10.2019-31.12.2020)
- Zastępcy Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych obejmie prof. Grzegorz Nałęcz-Jawecki (1.10.2019-31.12.2020)
- Zastępcy Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu obejmie dr hab. Dariusz Koziorowski (1.10.2019-31.12.2020).

JM prof. Mirosław Wielgoś podziękował wszystkim Prorektorom i Dziekanom, którzy pełnić będą funkcje do 30 września 2019 roku. Jednocześnie podkreślił, że zmiany personalne związane są z reorganizacją Uczelni i koniecznością powołania nowych struktur, a zakończenie pracy niektórych osób na dotychczasowych stanowiskach nie wynika w żadnym wypadku z negatywnej oceny przez JM Rektora sprawowania tych funkcji.

Jednocześnie podkreślamy, że obecni Prorektorzy i Dziekani Wydziałów pełnią swoje funkcje do 30 września 2019 roku.

Marta Wojtach
Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik prasowy WUM

Zdjęcia: Jarosław Oktaba
Dział Fotomedyczny WUM

Kolejny sukces fizjologów z WUM

Badania naukowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zostały wyróżnione przez Brytyjskie Towarzystwo Fizjologiczne (The Physiological Society), które przekazało notatkę prasową międzynarodowym mediom oraz utworzyło animację promująca wyniki badań.

Pracownicy WUM i UW zrealizują kolejne badania w ramach mikrograntów

„Zastosowanie benchtop NMR do śledzenia zmian składu w ekstraktach H. perforatum” to tytuł kolejnego mikrograntu dofinansowanego w ramach współpracy naszej Uczelni oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Jego autorki to dr Katerina Makarova z Zakładu Chemii Fizycznej WUM oraz prof. Anna Gambin z Instytutu Matematyki UW.

Nowy numer MDW 05/2019

W najnowszym numerze Czasopisma WUM „Medycyna Dydaktyka Wychowanie” 05/2019 polecamy m.in. rozmowy z: prof. Piotrem Kasprzakiem – doktorem honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr. hab. Januszem Trzebickim – Kierownikiem I Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM, Tomaszem Połciem – Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, a także wywiady ze studentami: Jackiem Dziedziakiem i Martą Kiziak (Studenckie Towarzystwo Naukowe WUM) oraz Maciejem Toczkiem i Rafałem Mładanowiczem (muzykami zespołu SUSIE, WHY?).

Profesor Piotr Kasprzak Doktorem Honoris Causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

18 czerwca w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa, wręczenia listów gratulacyjnych nowym profesorom oraz promocji doktorów habilitowanych i doktorów nauk I Wydziału Lekarskiego z roku akademickiego 2018/2019. W uroczystości uczestniczyły władze rektorskie i dziekańskie, członkowie Rady I Wydziału Lekarskiego, promotor w postępowaniu o nadanie prof. Piotrowi Kasprzakowi godności Doktora Honoris Causa - prof. Sławomir Nazarewski - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej, członkowie społeczności akademickiej Uczelni oraz zaproszeni goście. W tym wyjątkowym dniu Bohaterom Uroczystości towarzyszyły również rodziny i bliscy. 
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter