Jesteś młodym naukowcem? Zaprezentuj wyniki swoich badań w trakcie międzynarodowego kongresu WIMC

WIMC czyli Warsaw International Medical Congress for Young Scientists to jedna z największych konferencji dla młodych naukowców w Europie. W świecie nauki ma już swoją ugruntowaną pozycję. Stwarza młodym naukowcom wiele cennych możliwości, przede wszystkim na zaprezentowanie efektów prowadzonych przez siebie prac badawczych oraz zbudowanie sieci międzynarodowych kontaktów.

WIMC poszerza naukowe horyzonty

Udział w kongresie to także szansa na zgłębienie wiedzy z zakresu nauk medycznych oraz na nabycie nowych umiejętności. Już dziś zachęcamy do rejestracji [ link ]! Tegoroczna, 18 edycja WIMC odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Organizuje ją Studenckie Towarzystwo Naukowe pod patronatem Rektora.
W planach warsztaty, sesje plenarne, wykłady eksperckie. Oraz ponad 30 różnorodnych sesji tematycznych. To właśnie w ich trakcie każdy młody badacz może przedstawić swój dorobek naukowy przed jury składającym się z wysokiej klasy specjalistów oraz publicznością kongresu. Do 28 lutego pod [ link ] można zgłaszać swoje abstrakty.

Poprzednia edycja

W 2022 roku, w trakcie 17. edycji WIMC w murach WUM gościliśmy około 300 młodych naukowców z różnych części świata. W czasie 24 sesji tematycznych zaprezentowało się ponad 200 uczestników. Anna Krawczyk, przewodnicząca Kongresu oraz Studenckiego Towarzystwa Naukowego mówiła wtedy: - Po 3 latach Warsaw International Medical Congress znów zagościł w murach naszej uczelni. Mieliśmy przyjemność być jedną z pierwszych międzynarodowych konferencji przeprowadzonych całkowicie w formie stacjonarnej. 3 dni wypełnione były sesjami naukowymi, warsztatami praktycznymi, wykładami eksperckimi i przede wszystkim - okazjami do poznawania inspirujących, młodych pasjonatów nauki. Przyznam, że było to dla nas wyzwanie. Wierzymy, że organizacja wydarzenia w takiej formie pomoże promować pracę naukową wśród studentów. 

Czytaj więcej o 17 edycji Święto nauki i studentów. 17 międzynarodowy kongres studencki WIMC

 

Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie kongresem będzie jeszcze większe. Bo naprawdę warto wziąć w nim udział. Zachęcamy do poszerzania horyzontów naukowych razem z Warsaw International Medical Congress for Young Scientists!
 

Strona Warsaw International Medical Congress for Young Scientists