Warsztaty z kardiologii interwencyjnej

25 czerwca br. w ramach jubileuszowej edycji Warsaw Course on Cardiovascular Interventions - WCCI XXV odbyły się warsztaty WAR-CTO SYMPOSIUM poświęcone leczeniu przewlekłych niedrożności tętnic wieńcowych. Dużym walorem edukacyjnym szkolenia była możliwość zdalnego uczestniczenia w zabiegach transmitowanych w czasie rzeczywistym.

W trakcie warsztatów, dzięki współpracy I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz VU University Medical Center Amsterdam wykonano dwa, skuteczne, wysokospecjalistyczne zabiegi rekanalizacji przewlekle zamkniętych tętnic wieńcowych, z użyciem nowoczesnych technik wizualizacji. W trakcie transmisji zabiegów z Pracowni Hemodynamiki Kliniki Kardiologii UCK WUM operatorzy - Paul Knaapen, Alex Nap i Arkadiusz Pietrasik mieli możliwość  aktywnego udziału w merytorycznej dyskusji dotyczącej strategii leczenia oraz dzielenia się komentarzami eksperckimi z poszczególnych etapów zabiegu z uczestnikami konferencji.

WCCI jest jedną z najważniejszych konferencji realizowanych pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wydarzenie gromadzi kardiologów inwazyjnych z całego świata.W tegorocznej edycji warsztatów wzięli udział wybitni specjaliści z zakresu leczenia przewlekłych niedrożności tętnic wieńcowych.