Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Dzień Otwarty 2019

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NAUKĄ NA NASZEJ UCZELNI ZAPRASZAMY NA


DZIEŃ OTWARTY

KIEDY: 16 MARCA 2019, W GODZ. 9.30 - 15.00

GDZIE: CENTRUM DYDAKTYCZNE WUM, ul. ks. Trojdena 2a


ZAPLANOWALIŚMY DLA UCZESTNIKÓW:

·   informacje na temat kierunków kształcenia i zasad rekrutacji;
·   spotkanie ze studentami promującymi dany kierunek;
·   prezentacja organizacji studenckich oraz kół naukowych;
·   rozmowy z przedstawicielami uczelnianego Biura Karier;

·   warsztaty i wykłady;

 

Chęci udziału w Dniu Otwartym nie trzeba nigdzie zgłaszać, wystarczy po prostu przyjść :-)


Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach dotyczących rekrutacji, które będą odbywały się w trakcie Dnia Otwartego na Auli A. W ich trakcie dowiecie się o wielu ważnych kwestiach formalnych dotyczących naboru na studia.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ NA AULI:

10.00 - kierunki: lekarsko-dentystyczny, techniki dentystyczne, higiena stomatologiczna;

11.00 - kierunki: farmacja, analityka medyczna;

12.00 - kierunki: dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne;

13.30 - kierunki: lekarski, fizjoterapia, elektroradiologia, audiofonologia z protetyką słuchu, logopedia ogólna i kliniczna.


Jesteście głodni wiedzy? Chcecie dowiedzieć się kilku ciekawostek? Zapraszamy Was do udziału w wykładach specjalnych! Odbędą się one w sali 139/140 w CD. Wstęp na wykłady jest wolny, ale trzeba przyjść kilka minut wcześniej – sala pomieści 100 osób.

- godz. 10.30 - "Zabezpieczenie medyczne imprez masowych na przykładzie Światowych Dni Młodzieży 2016" – mgr Marcin Podgórski – wykładowca w Zakładzie Ratownictwa Medycznego WNoZ WUM.


26-31 lipca 2016 r. odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży. W uroczystościach na terenie województwa małopolskiego i śląskiego wziął udział Papież Franciszek, duchowieństwo, władze państwowe oraz młodzież z ponad 180 krajów świata. Jak zabezpieczyć medycznie wydarzenie, w którym liczba uczestników wynosi około 3 mln? Działania ratowników medycznych musiały uwzględnić ryzyko i zagrożenia różnej skali. Jak to wszystko przebiegło? Dowiecie się na wykładzie!


                                   fot.: krakow.eska.pl


- godz. 12.00„Anatomia oczami Leonarda da Vinci” – dr Adam Tyszkiewicz – dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM.

W 2019 r. mija 500 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych artystów nowożytnych – Leonarda da Vinci. Powszechnie znane są jego dokonania w rozwoju malarstwa oraz słynne projekty maszyn latających, o wiele rzadziej wspomina się natomiast jego anatomiczne rysunki, które ze względu na artyzm, ale także wiedzę medyczną ich autora, zdecydowanie wyprzedzały swoją epokę. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzą się, m.in. jakie odkrycia medyczne można przypisać Leonardowi, które wykonane przez niego dzieła sztuki optymalnie łączą światy: medycyny i sztuki, oraz kto jeszcze ze znanych artystów renesansowych interesował się anatomią ciała ludzkiego.


Drodzy Licealiści! Mamy dla Was nie lada gratkę – warsztaty z szycia chirurgicznego, dietetyki oraz fizjoterapii.

Wszystkich zainteresowanych udziałem, prosimy o wysyłanie zgłoszeń wyłącznie drogą mailową na adres biip@wum.edu.pl. Temat maila „warsztaty". W treści należy wpisać: imię, nazwisko, numer kontaktowy, NAZWĘ WARSZTATU oraz obowiązkową klauzulę, bez której Państwa zgłoszenie nie zostanie przyjęte, o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu na potrzeby organizacji warsztatów podczas Dnia Otwartego WUM, który odbędzie się 16 marca 2019 r.”

W przypadku warsztatów z szycia chirurgicznego należy podać dodatkowo preferowaną GODZINĘ.

WAŻNE: W związku z wejściem w życie nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) - prosimy o zapoznanie się z treścią klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – patrz poniżej!

UWAGA: Każdy zgłaszający może zapisać jedynie 1 osobę. Można również wybrać tylko 1 warsztat i w przypadku szycia chirurgicznego - 1 godzinę.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o przyjęciu na zajęcia zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Szycie chirurgiczne
Warsztaty to świetna okazja do teoretycznego jak i praktycznego zapoznania się z technikami zaopatrywania ran, których znajomość jest niezbędna w praktyce przyszłego lekarza.

10.30 – 11.30 – I grupa (16  osób)
12.30 – 13.30 – II grupa (16 osób)

UWAGA: Na warsztaty z szycia chirurgicznego mamy komplet zgłoszeń

Warsztaty dietetyczne „Zdrowa dieta – science czy fiction?” (16 osób)

Na warsztatach dowiecie się, między innymi, czym jest zdrowia dieta, poznacie podstawowe zalecenia dietetyczne oraz dowiecie się na czym polega wpływ czynników społecznych i kulturowych na to, co jecie. Dodatkowo, przekonacie się, jak ocenić stan odżywienia organizmu – masa i wzrost i co dalej…?

godz. 10.30 – 11.30

UWAGA: Na warsztaty z dietetyki mamy komplet zgłoszeń

Warsztaty fizjoterapeutyczne „Kinesiotaping” (16 osób)

Warsztat będzie dotyczył kinesiotapingu - plastrowania dynamicznego, polegającego na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Na warsztatach poznacie metodę plastrowania oraz nauczycie się podstawowych aplikacji na kończynę.

godz. 12.00 – 13.00

UWAGA: Na warsztaty z kinesiotapingu mamy komplet zgłoszeń

  


Zapraszamy do zwiedzenia wysokospecjalistycznego Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego!

CSM WUM to między innymi 3 sale wysokiej wierności: sala porodowa, sala operacyjna oraz sala szpitalnego oddziału ratunkowego oraz 4 sale niskiej wierności w tym jedna z aparatem USG, wyposażone w: symulator rodzącej, symulator dziecka 5-letniego, symulator niemowlęcia, 2 symulatory dorosłego mężczyzny, aparat do USG, fantomy do nauki podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych oraz trenażery do nauki umiejętności technicznych, m.in.: udrażniania dróg oddechowych, drenażu opłucnej, wkłuć obwodowych u dzieci i dorosłych, czy cewnikowania pęcherza moczowego.

Godziny zwiedzania:
I Grupa, godz. 11:00 -11:25 (15 miejsc)
II Grupa, godz. 11:30-11:55 (15 miejsc)
III Grupa, godz. 12:00 -12:25 (15 miejsc)
IV Grupa, godz. 12:30-12:55 (15 miejsc)

ZAPISY odbywać się będą 16 marca 2019 r. od godz. 9.30 do 12:00 lub do wyczerpania miejsc przy stoisku Biura Informacji i Promocji w Centrum Dydaktycznym WUM (stoisko zlokalizowane będzie po prawej stronie głównego wejścia do CD)
Każdy zgłaszający może zapisać jedynie 1 osobę oraz wybrać tylko jedną grupę. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o przyjęciu na zajęcia zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Osoby, które zapiszą się na zwiedzanie proszone są o zbiórkę przy stanowisku Biura Informacji i Promocji na 15 minut przed wyznaczoną godziną zwiedzania.

           


Jak co roku, nasi zdolni młodzi ratownicy medyczni przeprowadzą pozorację akcji ratunkowej. Jesteście ciekawi, jak w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego działają ratownicy? Zapraszamy na pokaz o godz. 11.30 ‼
Poniżej fotki z zeszłorocznych pozoracji!

     


SKN Historii Medycyny przy Studium Historii Medycyny WUM (kierownik dr n. med. Ewa Skrzypek) zaprasza wszystkich uczestników Dnia Otwartego do udziału w quizie!

Sprawdźcie swoją wiedzę z fizjologii człowieka i wygrajcie ciekawe nagrody!

Zapraszamy na godz. 13.00 do sali 139/140 w Centrum Dydaktycznym WUM.

                                        

  


Jeszcze jedna okazja do wykorzystani! 15 miejsc na warsztat „Od poczęcia do narodzin. Rozwój i narodziny człowieka”, na którym dowiecie się wszystkiego o początkach życia ludzkiego! Warsztat poprowadzą nasze wspaniałe studentki położnictwa!
KIEDY: godz. 11.00 – 11.45
ZAPISY odbywać się będą 16 marca 2019 r. od godz. 9.30 do 10.45 lub do wyczerpania miejsc przy stoisku Biura Informacji i Promocji w Centrum Dydaktycznym WUM (stoisko zlokalizowane będzie po prawej stronie głównego wejścia do CD).
Każdy zgłaszający może zapisać jedynie 1 osobę. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o przyjęciu na zajęcia zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Osoby, które zapiszą się na zwiedzanie proszone są o zbiórkę przy stanowisku Biura Informacji i Promocji na 15 minut przed wyznaczoną godziną zwiedzania.


Dla wszystkich kandydatów zainteresowanych nauką w języku angielskim - w trakcie Dniu Otwartego służyć Wam będą poradą pracownicy i studenci wydziałów, na których prowadzone są studia w tym języku! Korzystajcie z ich pomocy!/ Interested in studying medicine, dentistry and pharmacy in English? Come to Open Day and ask your questions to students and staff from the English Divisions! We hope you will join us and say “I choose MUW"!

                         


Drodzy Uczestnicy Dnia Otwartego! Jeśli jesteście zainteresowani wyjazdami w ramach programu Erasmus +, to zapraszamy Was serdecznie na aulę o godz. 13.30. Prof. Krzysztof J. Filipiak - Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju opowie Wam, dlaczego warto wyjechać na wymianę studencką oraz jakie formalności należy spełnić.


Ocena Technologii Medycznych to nowe, wysokospecjalistyczne, dualne studia stacjonarne II stopnia na WUM! Jeśli jesteście zainteresowani posiadaniem szerokiej wiedzy z zakresu Health Technology Assessment opartej o zasady evidence based medicine, uzupełnionej o zasady funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce i w wybranych krajach europejskich te studia są dla Was!

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska DUO OTM, przy którym uzyskacie wiele niezbędnych informacji dotyczących tych studiów.

https://www.facebook.com/studiamagisterskie/


Dzień Otwarty odbędzie się w Centrum Dydaktycznym przy ul. ks. Trojdena 2a! Dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić WUM publikujemy przydatne informacje dotyczące dojazdu!

Samochód
Przed budynkiem i za budynkiem Centrum Dydaktycznego dostępny jest bezpłatny parking (liczba miejsc ograniczona).

Komunikacja miejska
W pobliżu Centrum Dydaktycznego swoje przystanki mają:
- linie autobusowe: 128, 136, 175, 188 (przystanek stały), 504 (przystanek na żądanie)
przystanek: Uniwersytet Medyczny

- linie tramwajowe: 1, 14, 25
przystanek: Banacha
5 minut piechotą w stronę ulicy ks. Trojdena

MAPKA: http://www.wum.edu.pl/mapa/

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter