Fokus na WUM

Na stołach leżą fantomy oraz sprzęt do monitorowania ćwiczeń oddechowych na fantomach.
18.09.2023
16 i 17 września w Centrum Symulacji Medycznych WUM odbył się kurs dotyczący postępowania w trudnych drogach oddechowych - Guy’s & Banacha Advanced Airway Management Course. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie z zespołem z Guy’s St Thomas’ z Londynu.
Młoda dziewczyna pielęgniarka pochyla się nad kobietą siedzącą na wózku inwalidzkim. Z tyłu mężczyzna w pomarańczowym podkoszulku.
11.09.2023
Zakończyły się prestiżowe, największe w Europie zawody związane z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. W kategorii "Opieka zdrowotna" startowała nasza studentka Magdalena Szymańska - laureatka WorldSkills Poland w tej samej kategorii.

Grupa młodych osób stojących z dyplomami, kwiatami. Za nimi ekran z wyświetlaną nazwą Bravecamp
06.09.2023
BraveCamp to inicjatywa organizowana przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Biorą w niej udział studenci WUM i UW, którzy chcą rozwijać swój pomysł na biznes i zdobyć dodatkowe kompetencje z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości. W 10., jubileuszowej, edycji udział wzięło 21 uczestników i uczestniczek, w tym sześcioro z naszej uczelni. Do wielkiego finału, który odbył się 1 września, zakwalifikowało się czworo z nich. Student kierunku lekarskiego Szymon Hajduk zdobył nagrodę specjalną za projekt aplikacji mającej pomóc niepłodnym mężczyznom w monitorowaniu i kontrolowaniu procesu terapeutycznego.
Slajd z prezentacji
04.09.2023
Badanie przeprowadzono w I Klinice Kardiologii WUM, a jego wyniki ogłoszono podczas zakończonego właśnie kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Kobieta karmiąca dziecko piersią
25.08.2023
W Centrum Medycznym WUM specjaliści będą pomagać młodym mamom, które mają kłopoty z karmieniem piersią. Już można zapisywać się na konsultacje w nowo powstałej klinice.
Grafika w tonacji różowo-foletowej. Fortepian i partytura.
25.08.2023
Na WUM odbyło się International Symposium on Performance Science 2023. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyło 190 delegatów - zarówno bezpośrednio jak i zdalnie - z ponad 30 krajów świata. 
Po prawej stronie godło Polski oraz napis Ministerstwo Edukacji i Nauki. Po lewej stronie zdjęcie dłoni trzymającej dwie probówki.
24.08.2023
Do finansowania został zakwalifikowany projekt WUM, którego szefem jest prof. Artur Stolarczyk, kierownik Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji. Temat: Popularyzacja nauki na przykładzie destrukcji tkanki łącznej w cukrzycowym modelu zwierzęcym.
Ludzka ręka trzymającą nowoczesną pipetę laboratoryjną
04.08.2023
Dofinansowanie w wysokości 897 984 zł zostało przyznane w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu SONATINA 7 Narodowego Centrum Nauki. Kierownikiem projektu jest dr Marcin Równicki ze Środowiskowego Laboratorium „Microbiota Lab”. Projekt skupi się na komórkach przetrwałych uropatogennej Escherichia coli, czyli takich, które wchodzą w stan uśpienia i przeczekują leczenie antybiotykami. Zjawisko to nazywane jest tolerancją na antybiotyki. Badaczy interesuje, jak komórki te wychodzą ze stanu uśpienia. Wyniki badania mogą w przyszłości pomóc w leczeniu i zwalczaniu przewlekłych infekcji dróg moczowych.
Grupa osób siedząca za stołem, ustawiona frontem do aparatu. Za nimi drewniana ściana i dwa rollupy. Tyłem do aparatu - słuchacze siedzący na krzesłach
03.08.2023
1 sierpnia rozpoczął się Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Wspieramy pracujące mamy karmiące piersią”. Centrum Medyczne WUM, które aktywnie włączyło się w obchody tygodnia, zorganizowało debatę mającą przyczynić się do wzrostu świadomości dotyczącej karmienia piersią. Do udziału zaproszono naukowców, prawników i pracodawców.
Na pierwszym planie biała foka - jak pluszowa maskotka, leżąca na przedramieniu mężczyzny. Mężczyzna ma na sobie granatowy garnitur. W tle kolejny mężczyzna trzymający na rękach białą fokę.
11.07.2023
Ambasada Japonii przekazała Warszawskiemu Centrum Pomocy Rodzinie osiem fok PARO – robotów wykorzystywanych m.in. w leczeniu stresu pourazowego. Teraz będą pomagać w ośrodkach dla uchodźców z Ukrainy prowadzonych przez WCPR. Nasza uczelnia jako partner naukowy inicjatywy wesprze pracowników centrum wiedzą i doświadczeniem, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości terapeutyczne urządzeń. WUM bowiem - jako jeden z pierwszych ośrodków w Polsce - już od 2022 roku niesie ukraińskim uchodźcom pomoc psychologiczną przy użyciu robotów PARO.