Nasze sukcesy

Ponad 12 milionów dla WUM na realizację projektu dotyczącego choroby nerek u dzieci
20.06.2022
Badanie obejmie 120 dzieci w wieku 8-17 lat. Będzie oceniać skuteczność i bezpieczeństwo stosowania doustnego Budesonidu o przedłużonym okresie uwalniania u dzieci z pierwotną nefropatią IgA. Główny badaczem projektu jest dr hab. Małgorzata Mizerska-Wasiak z Katedry i Kliniki Pediatrii i Nefrologii UCK WUM.
Ocena pozytywna dla położnictwa na WUM
20.06.2022
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną ocenę programową dla kierunku położnictwo prowadzonego na naszej uczelni. Dotyczy ona studiów zarówno na poziomie pierwszego, jak i drugiego stopnia. W uzasadnieniu stwierdzono, że studia na WUM umożliwiają osiągnięcie założonych efektów uczenia się i zdobycie kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu.
studenci
06.06.2022
Dziewięcioro studentów English Division Wydziału Lekarskiego zaprezentowało swoje oryginalne prace naukowe w trakcie 30. edycji International Medical Students’ Conference. Pięcioro z nich: Disha Keshwani, Ishani Khanna, Mohammed Sameh, Olivia Gudziewski oraz Srishti Bhagat zwyciężyło w swoich sesjach tematycznych.
nagrodzeni
02.06.2022
Laureatami wyróżnienia są: dr Elżbieta Niemczyk-Cieślak, dr Agnieszka Jasińska-Nowacka oraz dr Tomasz Wojciechowski. Nagroda przyznawana jest przez Polskie Towarzystwo Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi. Otrzymują ją autorzy najlepszych oryginalnych prac z zakresu otorynolaryngologii.

Prof. Anna Kostera-Pruszczyk
31.05.2022
Rada jest organem pomocniczym Ministra Zdrowia. Została powołana 26 maja br. Jej kadencja potrwa do 31 grudnia 2023 r. Profesor będzie w niej pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego.

Konkurs wiedzy anatomicznej
31.05.2022
Trójka studentów pierwszego roku naszego Wydziału Lekarskiego odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie Złota Łopatka "Scapula Aurea". Gratulujemy!
badania w laboratorium
25.05.2022
Konkurs organizuje Narodowe Centrum Nauki. Granty otrzyma 589 projektów. Autorami dwóch są naukowcy z naszej uczelni: dr Ceren Eyileten-Postuła oraz dr Piotr Regulski. WUM jest także partnerem w dofinansowanym projekcie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zabiegi przezcewnikowej naprawy niedomykalności zastawki
24.05.2022
Specjaliści z I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM wykonali trzy skuteczne zabiegi leczenia izolowanej, ciężkiej niedomykalności trójdzielnej za pomocą nowego, przeznaczonego do tych procedur urządzenia.  
Powołani konsultanci
23.05.2022
Pięcioro lekarzy związanych z naszą uczelnię otrzymało z rąk Wojewody Mazowieckiego – Konstantego Radziwiłła akty powołania na stanowiska wojewódzkich konsultantów medycznych. Uroczyste wręczenie odbyło się 19 maja. W sumie wojewoda ogłosił pięciu nowych konsultantów oraz przekazał dziewięć aktów przedłużających kadencję.
prof. Grzegorz Opolski
20.05.2022
Medal to najwyższej odznaczenie Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Prof. Opolski z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, jej wieloletni kierownik, został wyróżniony za swój wkład w rozwój elektofizjologii i elektoterapii w Polsce. W szczególności za determinację, dzięki której kardiologia została specjalizacją podstawową, co umożliwiło kształcenie nowych adeptów medycyny, zwiększyło liczbę specjalistów kardiologii i istotnie poprawiło jakość opieki kardiologicznej w Polsce. A także za zbudowanie marki I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM.