Fokus na WUM

Prof. Dorota Olczak-Kowalczyk
17.03.2023
Rada ds. Rozwoju Stomatologii działa przy ministrze zdrowia. Pomaga mu i doradza m.in. w sprawach kształcenia lekarzy dentystów i zasad wykonywania przez nich zawodu.
„Psychiatria przez przypadki”. Kolejny wykład w ramach Programu Patronackiego
15.03.2023
Prelegentką była dr Justyna Zaorska z Katedry i Kliniki Psychiatrycznej WUM. Aby przybliżyć licealistom, czym między innymi zajmuje się psychiatria, omówiła przypadki pacjentów uzależnionych od alkoholu i narkotyków, w różnym stopniu zaawansowania nałogu oraz z różnymi objawami. Po wykładzie padło wiele pytań, m.in. o to, jak rozmawiać z pacjentem w psychozie czy o statystyki przyjęć na oddziały detoksykacyjne.
Młodzi naukowcy o postępach w badaniach biomedycznych
13.03.2023
Prawie 100 osób z całej Polski – reprezentantów zarówno uczelni medycznych, jak i ogólnoakademickich oraz technicznych a także instytutów badawczych wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencja Naukowej „Postępy w Badaniach Biomedycznych”. Dyskutowali i prezentowali wyniki swoich badań z pogranicza nauk biologicznych i medycznych.
LEK: Dobre wyniki naszych absolwentów
09.03.2023
Centrum Egzaminów Medycznych udostępniło statystyki z tegorocznej sesji wiosennej Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Wśród naszych absolwentów ze 1043 osób, które przystąpiły do egzaminu zdało 1018. Maksymalny wynik, jaki osiągnęli to 189 pkt., średnia to 164,28 pkt.
Zespół przeprowadzający zabieg
02.03.2023
Zabiegi u dwójki małych pacjentów przeprowadzili specjaliści z Katedry i Kliniki Onkologii, Hematologii Dziecięcej, Transplantologii Klinicznej i Pediatrii UCK WUM kierowanej przez prof. Pawła Łagunę.
publikacja "Prawo własności intelektualnej"
01.03.2023
Na naszej uczelni powstała publikacja "Prawo własności intelektualnej". Znajdują się w niej informacje m. in. o prawie autorskim, własności przemysłowej, patentach... Lektura obowiązkowa dla wszystkich pracowników naukowych.
Równość na WUM
27.02.2023
Trwają prace nad utworzeniem Planu równości płci na naszej uczelni. Obowiązek opracowania i wdrożenia takiego dokumentu nakłada na nas UE. Pierwszym etapem prac było przygotowanie ankiety równościowej, którą otrzymali wszyscy pracownicy i studenci WUM.
Publikacja w The Lancet
23.02.2023
21 lutego br. rok po wybuchu wojny w Ukrainie na łamach The Lancet ukazał się komentarz „The war in Ukraine 1 year on: the need to strategise for the long-term health of Ukrainians”. Jego autorami są prof. Paul B. Spiegel z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health oraz Johns Hopkins Center for Humanitarian Health, Pavlo Kovtoniuk z Ukrainian Health Center oraz dr Katarzyna Lewtak z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM.
Za nami zimowy BraveCamp 2023
22.02.2023
Zakończyła się 9. edycja Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp organizowana w ramach Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięły w niej udział dwie nasze studentki. 
Poszukiwanie Świętego Graala, czyli kolejna odsłona Programu Patronackiego WUM
07.02.2023
Tym razem licealiści mogli posłuchać o supernowoczesnym leczeniu nowotworów. Dr Leszek Kraj z Kliniki Onkologii UCK WUM skupił się na immunoterapii. To nowa metoda dająca często spektakularne efekty, ale czy można ją nazwać Świętym Graalem w onkologii? – na to i wiele innych pytań odpowiedział nasz wykładowca w swojej prezentacji.