Nasze sukcesy

Grafika NCN
10.08.2021
Dr inż. Aleksandra Karolina Kruk z Wydziału Farmaceutycznego jest jednym z beneficjentów piątej edycji konkursu SONATINA, dedykowanego młodym badaczom, którzy uzyskali stopień naukowy doktora w ciągu ostatnich trzech lat. Konkursowe granty przyznawane przez Narodowe Centrum Nauki pozwalają na sfinansowanie badań i staży w prestiżowych ośrodkach zagranicznych.
dr hab. Olga Ciepiela
21.07.2021
Pierwsze w Polsce nowoczesne kompendium wiedzy poświęcone diagnostyce laboratoryjnej powstało dzięki doświadczeniu specjalistów naszej Uczelni.
Zespół w czasie zabiegu
14.07.2021
Zespół chirurgów w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM wykonał w marcu pierwszą w Polsce poszerzoną prawostronną hemihepatektomię techniką laparoskopową po wcześniejszym radiologicznym zamknięciu naczyń żylnych. Operację usunięcia 70% miąższu wątroby wykonano u chorego z zaawansowanym rakiem wewnątrzwątrobowych dróg żółciowych. Dzięki zastosowanej technice operacyjnej, chory w dobrym stanie został wypisany do domu już 7 dni po przeprowadzeniu tego skomplikowanego zabiegu.
baner logo „Najlepsi z najlepszych! 4.0.”
07.07.2021
Cztery projekty realizowane przez studentów Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymają dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach inicjatywy „Najlepsi z najlepszych! 4.0.”
logo NAWA
01.07.2021
Zespół Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WNoZ uzyskał dofinansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na projekt zatytułowany ”SZCZEPIENIE BEZ WAHANIA"! Opracowanie, opartych na wykorzystaniu mediów społecznościowych, wskazówek do kampanii zachęcania studentów studiów na kierunku Pielęgniarstwo do otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19 jako jedna z kluczowych metod powstrzymania pandemii”.
Stetoskop
30.06.2021
W dniach 24-25 czerwca br. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo–Szkoleniowa "Interdyscyplinarny Wymiar Zdrowia i Choroby". Organizatorem wydarzenia były jednostki Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM: Zakład Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych, Zakład Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego oraz Katedra Rozwoju Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.
Kolejne warsztaty ortopedyczne na preparatach nieutrwalonych
18.06.2021
16 czerwca br. w Zakładzie Patomorfologii WUM odbył się kolejny kurs dla ortopedów z wykorzystaniem nieutrwalonych preparatów anatomicznych.
Prof. Piotr Skarżyński
14.06.2021
Prof. Piotr H. Skarżyński z Zakładu Niewydolności Serca i Rehabilitacji Kardiologicznej został powołany na członka dwóch komitetów amerykańskiego towarzystwa naukowego – American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery w kadencji 2021–2022: Implantable Hearing Devices Committee oraz Otology & Neurotology Education Committee. Prof. Piotr H. Skarżyński jest jedynym Polakiem wchodzącym w skład komitetów AAO-HNS.
Grafika_mikrogrant
11.06.2021
Dr Natalia Czaplińska - Asystent w Klinice Neonatologii UCK WUM i dr Katarzyna Bocian - Adiunkt w Zakładzie Immunologii, Wydziału Biologii UW otrzymały środki finansowe w postaci mikrograntu na realizację projektu pt. „Badanie użyteczności nowych markerów laboratoryjnych do przewidywania wystąpienia i przebiegu Martwiczego zapalenia jelit”.
logo start
09.06.2021
Trzech naukowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzyma prestiżowe stypendia naukowe Fundacji na rzecz Nauki Polskiej - START. W gronie wyróżnionych 100 wybitnych młodych badaczy znaleźli się: Paweł Matryba – doktorant w Zakładzie Immunologii UCK WUM, Victor Murcia Pienkowski - doktorant w Zakładzie Genetyki Medycznej oraz dr Kajetan Grodecki związany z I Katedrą i Kliniką Kardiologii UCK WUM.