Media o nas

18.03.2020
Musimy przewartościować całą naszą bieżącą aktywność, na nowo określić priorytety. To, co jeszcze przed tygodniem czy miesiącem było dla nas bardzo istotne, dzisiaj – w obliczu prawdziwego zagrożenia – musi zejść na dalszy plan. To, co jeszcze niedawno nad dzieliło, niech dzisiaj nas jednoczy – mówił Rektor - prof. Mirosław Wielgoś w dzisiejszym Poranku RDC.

06.03.2020
W „Faktach po faktach” TVN24 prof. Mirosław Wielgoś pytany był, na co wydałby owe 2 miliardy złotych: "Tematów do zagospodarowania dzięki tym pieniądzom jest na pewno dużo, a potrzebą numer jeden jest onkologia i nowoczesne terapie. Przeznaczyłbym te pieniądze na badania, które by pozwoliły nie tylko stosować te nowoczesne terapie u naszych pacjentów, ale też pomogły stworzyć własne technologie i produkcje w kraju"- powiedział.
02.03.2020
Zachęcamy do zapoznania się z doniesieniami medialnymi, jakie ukazały się w związku z uzyskaniem przez Katedrę i Klinikę Neurologii CSK UCK WUM prestiżowego Certyfikatu Diamentowego inicjatywy European Stroke Organization – Angels, będącej partnerem World Stroke Organization. Klinika, kierowana przez prof. Annę Kosterę-Pruszczyk, otrzymała najwyższy możliwy certyfikat jako jedyny oddział udarowy na Mazowszu i jeden z kilkunastu w Polsce.
26.02.2020
26 lutego w Poranku Radia dla Ciebie red. Grzegorz Chlasta rozmawiał z prof. Anną Kosterą-Pruszczyk, kierownikiem Katedry i Klinki Neurologii CSK UCK WUM na temat  leczenia pacjentów w ostrej fazie udaru mózgu i uzyskanego właśnie po raz trzeci przez Klinikę Certyfikatu Diamentowego Inicjatywy European Stroke Organization – Angels.
14.02.2020
Redaktor Marek Nowicki po pewnym czasie wraca do sprawy naszego studenta – Mariusza Wasilewskiego,  który pomimo niepełnosprawności realizuje swoje marzenie, by zostać lekarzem. 
11.02.2020
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi z podpisania 6 lutego br. przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosława Wielgosia oraz przedstawicieli firmy FamiCordTx: Tomasza Barana - Prezesa Zarządu i dr. Tomasza Ołdaka - Członka Zarządu listu intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie rozwoju i wdrażania immunoterapii, jako innowacyjnej strategii leczenia nowotworów.
29.01.2020
Prezentujemy linki do relacji medialnych po konferencji prasowej „Otwarcie Kliniki Onkologii WUM oraz stan polskiej transplantologii na początku 2020 roku, która odbyła się 28.01.20020 z udziałem JM prof. Mirosława Wielgosia – rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Krzysztofa Zieniewicza - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby CSK UCK WUM, prof. Sławomira Nazarewskiego - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej CSK UCK WUM, dr. hab. Macieja Kosieradzkiego - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SKDJ UCK WUM, dr. hab. Rafała Steca - Kierownika Kliniki Onkologii CSK UCK WUM oraz Krzysztofa Zająca - Koordynatora transplantacyjnego CSK UCK WUM.
27.01.2020
Choroby rzadkie to bardzo rzadko występujące schorzenia uwarunkowane najczęściej genetycznie, o przewlekłym i często ciężkim przebiegu, w około połowie ujawniają się w wieku dziecięcym. Ze względu na rzadkość występowania, trudności w rozpoznawaniu i brak świadomości społecznej, wiedza o tych chorobach była dotychczas niewielka.
27.01.2020
26 stycznia, w 54. rocznicę pierwszego w Polsce udanego przeszczepienia nerki prof. dr hab. Roman Danielewicz z Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego, Transplantacyjnego i Leczenia Pozaustrojowego WUM w programie Pytanie na Śniadanie mówił o niezwykłej roli przeszczepiania narządów w ratowaniu życia osoby chorej, potrzebującej zdrowego narządu, aby żyć oraz o tym, kto i jak może zostać dawcą.
24.01.2020
Z okazji przypadającej w niedzielę 54. rocznicy pierwszego w Polsce udanego przeszczepienia nerki w 1966 roku, do którego doszło w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie: Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej UCK WUM) i ustanowionego z tej okazji na 26 stycznia Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji, przypominamy rozmowę Aleksandry Rudnickiej z prof. Krzysztofem Zieniewiczem - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM.