Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Spotkanie wigilijne z księdzem kardynałem Kazimierzem Nyczem

19 grudnia Kardynał Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski oraz Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś wzięli udział w spotkaniu wigilijnym z pacjentami Szpitala Pediatrycznego WUM.

Przybyli także: prof. Wojciech Braksator – Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji, Robert Krawczyk – Dyrektor Szpitala Pediatrycznego, ks. Matteo Campagnaro – kapelan i sekretarz kard. Kazimierza Nycza oraz kilkadziesiąt małych pacjentów przebywających obecnie na oddziałach Szpitala Pediatrycznego WUM.

To trzecie spotkanie wigilijne organizowane w naszej nowej lecznicy dla dzieci, podczas którego ksiądz kardynał Kazimierz Nycz zgodził się udzielić błogosławieństwa małym pacjentom oraz ich rodzicom, a następnie wręczyć drobne prezenty. Zwracając się do zebranych, Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że intencją tradycyjnie już przygotowywanych spotkań jest wspólna modlitwa z dziećmi spędzającymi najbliższe święta na szpitalnych oddziałach, z dala od swoich domów. Rektor prof. Mirosław Wielgoś podziękował za wizytę księdza kardynała i wyraził nadzieję, że udzielone błogosławieństwo pomoże ok. stu dzieciom pozostającym na święta w Szpitalu Pediatrycznym WUM spędzić ten czas pogodnie i z nadzieją na szybkie wyzdrowienie.

Po wręczeniu dzieciom świątecznych prezentów, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz odwiedził pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

 

Cezary Ksel
Biuro Prasowe

 

Fot. Michał Teperek
Dział Fotomedyczny WUM

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
013.jpg
014.jpg
015.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter