I Studencka Konferencja Naukowa „Od nauki do praktyki – kardionefrologia”

17 maja w sali konferencyjnej „AESCULAP” Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus odbyła się I Studencka Konferencja Naukowa „Od nauki do praktyki – kardionefrologia”.

Otwarcia konferencji dokonał dr Łukasz Czyżewski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego (Zakład Pielęgniarstwa Nefrologicznego) i prof. Janusz Wyzgał – dyrektor Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus oraz  kierownik  Zakładu Pielęgniarstwa Nefrologicznego, który  wygłosił wykład inauguracyjny „Zespół sercowo-nerkowy”.

Ponadto wysłuchano wykładów: dr. hab. Łukasza Szarpaka (Zakład Medycyny Ratunkowej) pt. „Zastosowanie systemów uciskania klatki piersiowej w opiece przed-szpitalnej”, a także dr Joanny Sańko-Resmer i mgr Anny Łabus z Zakładu Pielęgniarstwa Nefrologicznego na temat zespołu wątrobowo-nerkowego oraz oceny kosztów leczenia u pacjentów po transplantacji nerki.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM