Wręczenie indeksów na II Wydziale Lekarskim

7 października br. odbyła się immatrykulacja studentów II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim i Oddziałem Fizjoterapii. W poczet społeczności akademickiej przyjęto 184 studentów kierunku lekarskiego, 135 studentów Oddziału Nauczania w Języku Angielskim i 212 studentów fizjoterapii.
7 października br. odbyła się immatrykulacja studentów II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim i Oddziałem Fizjoterapii. W poczet  społeczności akademickiej przyjęto 184 studentów kierunku lekarskiego, 135 studentów Oddziału Nauczania w Języku Angielskim i 212 studentów fizjoterapii.

W uroczystości, którą poprowadził Dziekan II Wydziału Lekarskiego – prof. Marek Kuch, uczestniczyli: prof. Barbara Górnicka – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. Andrzej Deptała – Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych, prof. Paweł Włodarski – Dziekan I Wydziału Lekarskiego, prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska - Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego, prof. Piotr Wroczyński – Dziekan Wydziału Farmaceutycznego, prof. Bolesław Samoliński  - Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz władze dziekańskie II Wydziału Lekarskiego i prodziekani innych Wydziałów. Administrację WUM reprezentowała Kanclerz  - Małgorzata Rejnik.

Zgromadzeni w Auli Centrum Dydaktycznego obejrzeli film, w którym JM Rektor przywitał wszystkich uczestników uroczystości. Zwracając się do immatrykulowanych, życzył im, aby czas spędzony w murach Uczelni był przyjemny i owocny. Namawiał do korzystania z uroków studiowania, ale i pamiętania, że nauka jest najważniejsza. Zachęcał także do aktywności na polu badawczym i do znalezienia  sobie mentora. Członkom Rady II Wydziału Lekarskiego życzył sukcesów dydaktycznych i naukowych.
Nowych studentów przywitała także Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbara Górnicka.
Stwierdziła, że stanowią oni grupę najlepszych z najlepszych, która pokonała ogromną konkurencję. Wybiegając w przyszłość, wyraziła przekonanie, że skończą studia z poczuciem zadowolenia i satysfakcji z dokonanego wyboru.

Wręczenie dyplomów poprzedziło uroczyste ślubowanie, które przyjął Dziekan II WL – prof. Marek Kuch.

Wykład inauguracyjny pt. „Jak poprawić czynność mózgu chorych z minimalnym stanem świadomości” wygłosił prof. Wojciech Maksymowicz – kierownik Katedry Neurologii i Neurochirurgii Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego.

Okolicznościowe przemówienia skierowane do swoich młodszych kolegów skierowali Carlo Bieńkowski - przewodniczący Samorządu Studentów II WL oraz Justyna Pordzik  przewodnicząca Samorządu Studentów English Division.

Głos zabrał także Daniel Synowiec, który zachęcał do wstąpienia w szeregi uczelnianego Chóru.

Próbkę umiejętności chórzystów stanowił minirecital, podczas którego zaprezentowano standardy muzyki pop.
Odśpiewanie pieśni „Gaudeamus igitur” zakończyło uroczystość.

Fot. Michał Teperek