WUM nominowany w konkursie EDUinspiracje

10 maja br. nasza Uczelnia została mianowana do nagrody EDUinspiracje 2016 za realizację projektu pt. "Mobilność studentów i pracowników w programie Erasmus+ Akcja 1. Szkolnictwo wyższe". Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. WUM znajduje się w wąskim gronie pięciu polskich uczelni wyższych zgłoszonych do tego wyróżnienia.

Głównym celem konkursu EDUinspiracje, który organizowany jest od 2010 roku, jest wyłonienie najbardziej wartościowych, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, promocja rezultatów projektów wśród instytucji i osób zainteresowanych edukacją w dziedzinie kształcenia, kultury, młodzieży i sportu oraz wspieranie rozwoju polityki w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży, kultury i sportu poprzez upowszechnianie wyników projektów, które okazały się sukcesem.

Fundacja doceniła WUM przede wszystkim za nasze uczestnictwo w programie Erasmus+, doprowadzające do umiędzynarodowienia uczelni, zapewnienia wysokiej jakości nauczania oraz rozwoju programów nauczania z możliwością wspólnych dyplomów, zapewniających absolwentów i naukowców o międzynarodowym poziomie umiejętności. Podkreślono również uznawanie przez Uczelnię kluczowej roli mobilności w tworzeniu Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego, wspierając osiągnięcie jego głównych celów poprzez stymulację mobilności, poprawę jakości jej organizacji, zwiększenie liczby wyjazdów i zapewnienie najwyższej jakości w planowaniu praktyk studenckich.

Pełna ocena Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: http://eduinspiracje.org.pl/4011-2/

W tegorocznej edycji Fundacja nominowała po pięciu kandydatów następujących kategoriach:

• Edukacja szkolna;
  • Szkolnictwo wyższe;
  • Edukacja zawodowa;
  • Edukacja dorosłych;
  • Edukacja pozaformalna młodzieży;
  • Polsko-litewska współpraca;
  • Projekty realizowane w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego;
  • Informacja europejska dla młodzieży;
  • Kategoria specjalna: 20 lat Wolontariatu Europejskiego.

Więcej informacji o konkursie na: http://eduinspiracje.org.pl/