Profesor z Wydziału Farmaceutycznego laureatką konkursu Popularyzator Nauki

Podczas 11 edycji konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez serwis Nauka w Polsce PAP we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska - Kierownik Zakładu Farmacji Klinicznej i Opieki Farmaceutycznej zwyciężyła w kategorii Popularyzatorzy Indywidualni - Naukowcy.

Pani profesor od 25 lat upowszechnia medycynę, nauki o żywieniu i farmację kliniczną. Jej wystąpień można wysłuchać podczas festiwali i pikników naukowych, na swoim koncie ma też m.in. cotygodniowy program w jednej z komercyjnych stacji. Wiedzę o zdrowiu przekazuje przedszkolakom, uczniom, dorosłym, a także słuchaczom uniwersytetów III wieku.

Nauka to fenomenalne doświadczenie. Ja reprezentuję tę gałąź nauki, która zawsze musi służyć człowiekowi. To konieczność, żeby ludzie poznali wszystko to, co odkrywamy i wiemy o stylu życia, o naszym odżywianiu i żywieniu” - mówi nagrodzona profesor.

Popularyzator Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2005 r.