„Nie prowadzę po alkoholu” - studenci WUM zaangażowani w akcję Komendy Stołecznej Policji

W dniu 11 grudnia 2015 r. w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy ulicy Nowowiejskiej 27 odbyło się spotkanie studentów pierwszego roku kierunku lekarsko-dentystycznego z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, aspirantem sztabowym Robertem Niedbałko. Spotkanie miało na celu promowanie pozytywnych zachowań wśród studentów będących uczestnikami ruchu drogowego, by nie prowadzili samochodu po spożyciu alkoholu i takie postawy prezentowali w swoim otoczeniu.

Materiał filmowy pt. „Alkohol – zastanów się czy warto?”, który przygotowano na potrzeby programu i zaprezentowano w trakcie dyskusji uświadomił zebranym, jakie są konsekwencje społeczne, prawne i moralne prowadzenia samochodu  w stanie nietrzeźwości. Zajęcia odbyły się w ramach wykładu „Propedeutyka Medycyny Uzależnień”, prowadzonego przez panią mgr Małgorzatę Abramowską.

Kolejna dyskusja w ramach akcji „Nie prowadzę po alkoholu” odbędzie się 8 stycznia 2016 r.

Fot. Wanda Widomska