Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna „Let’s Dens”

12 i 13 grudnia br. odbyła się czwarta edycja Konferencji Let’s Dens. Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, zostało objęte patronatem JM Rektora WUM – prof. Marka Krawczyka.

Gospodarzem spotkania, które odbyło się pod hasłem „Break dens - nie tylko o zębach…” był Przewodniczący PTSS Oddziału Warszawa – Michał Dudziński. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego WUM – prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska. Zwracając się do zebranych, podkreśliła ogromną aktywność Towarzystwa, które nie tylko realizuje swoje cele statutowe, ale też integruje środowisko. Życzyła uczestnikom wydarzenia pozyskania wiedzy merytorycznej i nawiązania ciekawych kontaktów towarzysko-zawodowych. Do studentów zwrócił się także Julian Wróbel - wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej, która sprawowała patronat naukowy nad konferencją.

W trakcie spotkania prof. Dorota Olczak-Kowalczyk została wyróżniona tytułem Członka Honorowego PTSS Warszawa. Prodziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego została w ten sposób uhonorowana za wieloletnie wsparcie, jakiego udzielała Towarzystwu w realizacji jego inicjatyw.

Podczas tegorocznej konferencji wykładowcy podzielili się najnowszymi wiadomościami z zakresu standardowych procedur stomatologicznych, przybliżyli także problematykę postępowania leczniczego w niecodziennych przypadkach ze szczególnym uwzględnieniem stanów nagłych, urazów i chorób ogólnych. Poruszono także zagadnienia związane z marketingiem usług medycznych. Konferencji towarzyszyły warsztaty, podczas których studenci mogli doskonalić swoje manualane umiejętności. Okazją do tego były zajęcia z szycia chirurgicznego, praca z mikroskopem i ćwiczenia z nowoczesnych techniki uzupełnienia i korekty uzębienia.

Grono prelegentów stanowili wybitni zagraniczni i krajowi  specjaliści. Swoją wiedzą i umiejętnościami podzieli się: lek. dent. Maciej Czerwiński, lek. stom. Szymon Frank, Marcin Krajmas, Mateusz Pinkiewicz, lek. dent. Tomasz Kaźmierczak, lek. dent. Paweł Sawicki, ppłk. lek. dent. Remigiusz Budziłło, dr hab. n. med. Bronisława Pietrzak oraz goście z zagranicy: dr Andrea Palermo (Włochy) i Ryo Miwa (Japonia).

W konferencji wzięło udział 1400 osób z całej Polski.

Fot. Tomasz Jędrzejewski