Wręczenie indeksów na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej

8 października, podczas inauguracji roku akademickiego na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, z rąk przedstawicieli władz Uczelni indeksy odebrało: 144 studentów farmacji, 47 studentów analityki medycznej oraz 14 doktorantów.

Uroczystość zgromadziła wielu szacownych gości na czele z Prorektorem ds. Dydaktyczno-Wychowawczych - prof. Markiem Kulusem i Prorektor ds. Kadr – prof. Renatą Górską. Zaproszenie Dziekana Wydziału Farmaceutycznego – prof. Piotra Wroczyńskiego przyjęli także: Dziekan II Wydziału Lekarskiego – prof. Marek Kuch, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski, Prodziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Barbara Górnicka, Prodziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego – dr hab. Michał Ciurzyński oraz Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego – prof. Bolesław Samoliński. Władze administracyjne Uczelni reprezentowała Kanclerz – Małgorzata Rejnik.

Prof. Piotr Wroczyński zwracając się do zebranych, odczytał list JM Rektora Marka Krawczyka zawierający życzenia skierowane do całej społeczności Wydziału Farmaceutycznego.

Prof. Marek Kulus pogratulował nowo przyjętym studentom dostania się na jedną z najlepszych uczelni medycznych, która mając wspaniałe tradycje jest równocześnie bardzo nowoczesna. Zaznaczył, że Uniwersytet stale zwiększa swój potencjał naukowy i powiększa bazę dydaktyczną. Winszując bohaterom uroczystości, wyraził ufność, że nadzieje pokładane w Uczelni zostaną spełnione.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili także: prof. Grażyna Nowicka - Prodziekan do spraw Oddziału Medycyny Laboratoryjnej, dr Zdzisława Stefanowicz - Przewodnicząca Rady Pedagogicznej I roku studiów na kierunku farmacja oraz dr Marek Wasek - Przewodniczący Rady Pedagogicznej I roku na kierunku analityka medyczna.

Po złożeniu ślubowania, studenci otrzymali indeksy z rąk Prorektora ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. Marka Kulusa. Wręczenia indeksów uczestnikom studiów doktoranckich dokonała  natomiast prof. Dorota Maciejewska – kierownik Studium Doktoranckiego Wydziału Farmaceutycznego.

Z ramienia Samorządu Studentów Wydziału Farmaceutycznego swoich młodszych kolegów i koleżanki przywitał Andrzej Patyra.

Wykład inauguracyjny pt. „Nowe zadania i perspektywy dla farmaceuty w aktualnej sytuacji polskiej służby zdrowia” wygłosił prof. Marek Naruszewicz - kierownik Katedry Farmakognozji i Molekularnych Podstaw Fitoterapii Wydziału Farmaceutycznego.

Mini recital uczelnianego Chóru, który wykonał standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej, stanowił zwieńczenie uroczystości.

Anna Lisicka

Fot. Michał Teperek