Wyróżnienie dla naszej Uczelni w VI edycji Konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię PRODOK 2013

Nasza Uczelnia znalazła się w gronie laureatów VI edycji Konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię PRODOK 2013. Uroczystość odbyła się 6 grudnia br. w Auli Leopoldyna Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kapituła konkursowa przyznała dwa wyróżnienia – w tym dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za „najbardziej znaczący awans” w rankingu od czasu poprzedniej edycji (o 10 pozycji). Nasza Uczelnia zajęła 7 miejsce, będąc w rankingu pierwszą Uczelnią medyczną, która wyprzedziła największe polskie uczelnie m.in. Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski. W imieniu Uczelni wyróżnienie odebrał Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich I Wydziału Lekarskiego – dr hab. Paweł Włodarski. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Jerzy Łużniak oraz Prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. Adam Jezierski.

Konkurs, jak co roku zorganizowały Zarząd Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Jego celem jest promowanie dobrych praktyk na studiach doktoranckich i wyłonienie uczelni stwarzającej doktorantom najlepsze warunki do studiowania. Podczas oceny brane są pod uwagę m.in. budżet samorządu doktorantów, sposoby wspierania przez uczelnię aktywności naukowej doktorantów, przyznawane doktorantom stypendia, a także proporcje doktorantów studiujących w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 40 uczelni: uniwersytetów, politechnik, uczelni medycznych, rolniczych i ekonomicznych.

ranking