Wystawa "Maria Skłodowska-Curie w służbie nauki wczoraj i dziś"

Od 22 grudnia br. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Maria Skłodowska – Curie w służbie nauki wczoraj i dziś”.

Wystawa jest hołdem złożonym tej niezwykłej Polce i zarazem okazją do zaprezentowania  jej biografii oraz wkładu w naukę w dziedzinach fizyki, chemii i medycyny na przestrzeni ostatnich 100 lat.  Ekspozycja składa się z części biograficznej i naukowej, które mają formę tradycyjnych plansz w oryginalnej oprawie prac znanego rysownika Rafała Roskowińskiego. W ramach wystawy prezentowane są sylwetki młodych polskich i europejskich uczonych, których prace doceniono już prestiżowymi nagrodami.

Dzięki multimedialnemu stanowisku odwiedzający wystawę mają okazję "osobiście" zadać pytanie wybitnej noblistce. Ekspozycja trwać będzie do 27 stycznia 2012 r.

Oficjalna strona Wystawy to: www.wystawa-msc.pl