Wyróżnienia Fundacji „Promocja Zdrowia”

Rektor prof. Marek Krawczyk, dr n. med. Joanna Pazik z Kliniki Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii oraz dr n. med. Dorota Lewandowska przez wiele lat związana z Instytutem Transplantologii, a obecnie Kierownik Krajowej Listy Osób Oczekujących na Przeszczepienie otrzymali 14 grudnia 2011 roku Złote Honorowe Odznaki Fundacji „Promocja Zdrowia”.

Wyróżnienia wręczone zostały przez Honorowego Przewodniczącego Fundacji Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Seniora Polski oraz założyciela, fundatora i prezesa zarządu Fundacji „Promocja Zdrowia” prof. Witolda Zatońskiego.

Złota Honorowa Odznaka Fundacji „Promocja Zdrowia” przyznawana jest od 1996 roku. Stanowi wyraz podziękowania dla osób, które w sposób szczególny troszczą się o zdrowie społeczeństwa, promują zdrowy styl życia, edukują Polaków na temat czynników ryzyka zdrowotnego, sprawiają, że żyjemy dłużej i możemy cieszyć się dobrą kondycją. Fundacja pragnie w ten sposób nagrodzić ich pracę, realizowaną z własnej inicjatywy, bez względu na osobiste korzyści.

Odznaka w kształcie szczerozłotych płuc jest niewielkich rozmiarów, ale symbolizuje wielką wdzięczność. Dekorując każdego roku grupę laureatów swoją Odznaką, Fundacja czyni to w przekonaniu, że tworzy się w ten sposób grono Przyjaciół głęboko zaangażowanych w kreowanie zdrowego społeczeństwa teraz i w przyszłości.

Fundacja „Promocja Zdrowia” przyznaje Złotą Honorową Odznakę ”z podziękowaniem za służbę zdrowiu Polaków i odpowiedzialną postawę za jakość życia nas wszystkich, za wieloletnią przyjaźń i pomoc, bez której działania Fundacji z pewnością nie byłyby tak skuteczne, za wspaniałą, codzienną pracę daleko wykraczającą poza obowiązki zawodowe, za przekonywanie społeczeństwa, że dbanie o zdrowie jest dobrą inwestycją i warunkiem długiego i szczęśliwego życia”.

Marta Wojtach
                                                                                   rzecznik prasowy

Fot. Michał Teperek

Wyróżnienia Fundacji „Promocja Zdrowia”