Sukces absolwentki Wydziału Farmaceutycznego WUM

Joanna Pyszko - absolwentka farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych.

Nagrodzona praca nosi tytuł „Udział białka AIF w mechanizmie śmierci neuronów hipokampa w warunkach stresu genotoksycznego oraz działanie wybranych związków cytoprotekcyjnych”. Napisana została w Zakładzie Komórkowej Transdukcji Sygnału Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN pod kierunkiem prof. dr hab. Joanny Strosznajder we współpracy z Katedrą Biochemii i Chemii Klinicznej WUM pod kierunkiem prof. dr hab. Dariusza Sitkiewicza. Bezpośrednimi opiekunkami pracy były: mgr Magdalena Cieślik (CMDiK) oraz dr n. farm. Zofia Suchocka (WUM).

Finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych odbył się 13 grudnia w siedzibie Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Tradycyjnie organizuje go Zarząd Główny PTFarm we współpracy z Młodą Farmacją - organizacją skupiającą studentów wszystkich Wydziałów Farmaceutycznych w Polsce.

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!