Nasz student wyróżniony „Laurem Medycznym im. dra Wacława Mayzla”

Michał Grąt - student I Wydziału Lekarskiego naszej Uczelni, członek Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby otrzymał 9 grudnia 2011 roku „Laur Medyczny im. dra Wacława Mayzla" przyznawany przez Wydział V Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk. W uroczystości uczestniczył Rektor prof. Marek Krawczyk.

Michał Grąt jest autorem trzech publikacji i licznych prezentacji na konferencjach naukowych. Jako jedyny student w zespole ośmiu autorów opublikował pracę pt. „Intraoperative injuries during liver resection: analysis of 1005 procedures”. Pracę opublikowano w Hepatology Intern 2011.

„Laury Medyczne im. Doktora Wacława Mayzla” Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk przyznaje studentom za wysoko ocenioną pracę, która została wykonana przed uzyskaniem dyplomu ukończenia uczelni, a jej wykonanie nie jest związane z wymogami formalnymi toku studiów.

Drugim wyróżnionym Laurem przez Wydział V PAN jest Kamil Bojarczuk – student II roku studiów uzupełniających Międzywydziałowego Studium Biotechnologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który działa w Studenckim Kole Naukowym przy Zakładzie Immunologii Centrum Biostruktury naszej Uczelni pod kierunkiem prof. Jakuba Gołąba. Również, jako jedyny student, uczestniczył w badaniach opublikowanych w Blood, 2010:115 (18) pt. „Bortezomib modulates surface CD20 in B-cell malignancies and affects rituximab-mediated complement-dependent cytotoxicity”.

Decyzja o przyznaniu wyróżnień została podjęta podczas posiedzenia plenarnego Wydziału V Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk 10 listopada 2011 roku.

Fot. Michał Teperek

Nasz student wyróżniony „Laurem Medycznym im. dra Wacława Mayzla”