Jubileusz 80.urodzin prof. Janusza Komendera

24 marca 2011 r. mija 80. rocznica urodzin prof. dr. hab. n. med. Janusza Komendera – byłego Prorektora Uczelni ds. Nauki, Dziekana I Wydziału Lekarskiego w latach 1981-1984. Z tej okazji, w poniedziałek 21 marca, pracownicy Zakładu Transplantologii i Centralnego Banku Tkanek, którymi Pan Profesor kierował przez ponad 30 lat, przygotowali wyjątkowe spotkanie.

W imieniu władz Uczelni, Senatu, całej społeczności akademickiej i swoim życzenia Jubilatowi złożył Rektor prof. Marek Krawczyk, od macierzystego Wydziału życzenia przekazał Dziekan prof. Mirosław Wielgoś, od Centrum Biostruktury – Dyrektor prof. Jacek Malejczyk, zaś od współpracowników – dr hab. Artur Kamiński – Kierownik Zakładu Transplantologii i Centralnego Banku Tkanek.

„Wielce Szanowny Panie Profesorze, Rektorze, Dziekanie, Drogi Jubilacie,(...) z okazji pięknego Jubileuszu 80. urodzin składam Panu Profesorowi płynące z głębi naszych serc najlepsze życzenia oraz wyrazy najwyższego szacunku. Drogi Panie Profesorze, Uczelnia jest wdzięczna za ogrom pracy organizacyjnej włożony w jej rozwój, za działania sprzyjające nauce podczas pełnienia funkcji Prorektora, za wspaniałą dekadę pracy we Władzach Dziekańskich I Wydziału Lekarskiego, szczególnie za znakomite prowadzenie Wydziału w latach 1981-1984. Za wszystkie te lata, za całe dobro uczynione na rzecz środowiska medycznego, nauki i naszej społeczności akademickiej, w dniu Pana wyjątkowego Święta dziękujemy” – winszował Jubilatowi Rektor prof. Marek Krawczyk.

Jubilat prof. Janusz Komender zdmuchnął świeczki, które zdobiły wspaniały urodzinowy tort oraz ze wzruszeniem przyjął bukiety kwiatów od gości urodzinowego spotkania.

Marta Wojtach

Rzecznik Prasowy