Sukces studentów AM na konferencji w Berlinie

Prace studentów Akademii Medycznej w Warszawie zwyciężyły w dwóch sesjach 18. Międzynarodowej Konferencji Studentów Medycyny w Berlinie. Praca przedstawiona przez studenta VI roku I Wydziału Lekarskiego Leszka Kraja zwyciężyła w sesji gastroenterologicznej, a najlepsze w sesji kardiologicznej okazało się opracowanie zaprezentowane przez Radosława Praconia z VI roku II Wydziału Lekarskiego.

Opracowanie pt. "Different patterns of arginine level and arginase activity in blood serum of patients with acute pancreatitis (AP) and pancreatic cancer (PC)" powstało w ramach koła naukowego działającego przy Katedrze i Zakładzie Biochemii I Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie. Współautorami pracy są M. Kerdic, J. Kules, W. Graboń.

Praca pt. "Assessment of perfusion in non-infarct related segments in the settings of anterior acute myocardial infarction. Tc99 MIBI SPECT study" została zrealizowana w ramach studenckiego koła naukowego działającego przy Instytucie Kardiologii w Aninie. Współautorami pracy są tegoroczni absolwenci AM Edyta Kaczmarska i Grzegorz Warmiński.

W dniach 7-11 października 2007 r. w Berlinie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Studentów Medycyny (18th European Students’ Conference-ESC). Na konferencję zgłoszono około 1 200 prac z całego świata, z czego do prezentacji zaakceptowano ponad 200. Prace pochodziły z 40 różnych państw i były przedstawiane w 30 sesjach tematycznych. W każdej sesji wyłoniono najlepszą pracę, która następnie była ponownie prezentowana w finale.