Ruszyła II edycja studiów dla koordynatorów przeszczepiania narządów

W sobotę, 13 października 2007 r., odbyła się uroczysta inauguracja studiów podyplomowych kształcących koordynatorów przeszczepiania narządów. W spotkaniu uczestniczył Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego, prof. Zbigniew Gaciong, który dokonał oficjalnego otwarcia studium. Wykład otwierający pt. „Historia medycyny transplantacyjnej” wygłosił prof. Wojciech Rowiński z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej AM, krajowy konsultant do spraw transplantologii klinicznej.

Jest to już II edycja studiów podyplomowych kształcących specjalistów odpowiedzialnych za koordynowanie przeszczepów narządów. O rosnącej popularności tego typu studiów świadczy chociażby liczba ich uczestników. Pierwszą edycję ukończyło w sumie 27 osób, podczas gdy zajęcia w ramach II edycji rozpoczęło już 35 nowych słuchaczy.