Akademia Medyczna na targach edukacyjnych

W dniach 1-3 marca 2007 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się siódma już edycja międzynarodowych targów edukacyjnych organizowanych przez Wydawnictwo Perspektywy Press.

Podczas VII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2007 swoją ofertę prezentowało ponad 100 uczelni wyższych z całej Polski, a także blisko 130 uczelni i instytucji edukacyjnych z 21 państw, w tym głównie z krajów europejskich. Wśród wystawców znajdowała się również Akademia Medyczna w Warszawie, którą na stoisku reprezentowali pracownicy Biura Karier, Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia oraz Biura Obsługi Działalności Podstawowej. Profesjonalną aranżację stoiska oraz materiały informacyjne zapewniło Biuro Informacji i Promocji.

– Wykupiliśmy duże, 12-metrowe stoisko, które zostało odpowiednio zaaranżowane i wyposażone – mówi Warszawski Uniwersytet Medyczny, kierownik Biura Informacji i Promocji. Wystrój stoiska stanowiły specjalnie wykonane na tę okazję pionowe bannery oświetlone z góry lampami halogenowymi, ścianka wystawiennicza, duża tablica z informacjami na temat dnia otwartego i kryteriami rekrutacji oraz nowoczesne stojaki do dystrybucji materiałów drukowanych. Na bocznych, zewnętrznych ścianach stoiska zawisły imponujących rozmiarów billboardy ze zdjęciem uczelni oraz podstawowymi informacjami dotyczącymi oferowanych kierunków i specjalności.

– W trakcie trzech dni targów nasze stoisko odwiedziło dużo ponad tysiąc osób – szacuje Warszawski Uniwersytet Medyczny. Świadczy o tym liczba rozdanych broszur informacyjnych. – Rozeszła się większość z 14 tysięcy wydrukowanych ulotek dotyczących rekrutacji na poszczególne kierunki i specjalności.

– Największym zainteresowaniem tradycyjnie już cieszyły się kierunki lekarski i farmaceutyczny – mówi dr Henryk Rebandel z Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. – Ale niemalże równie popularne były pielęgniarstwo i położnictwo.

Kandydaci na studia mogli nie tylko uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej i rekrutacji, ale także porozmawiać ze studentami, którzy wspólnie z pracownikami uczelni reprezentowali ją na stoisku i chętnie odpowiadali na pytania swoich młodszych koleżanek i kolegów.

Kolejną okazją do porozmawiania z przedstawicielami uczelni na temat studiów i rekrutacji będzie dzień otwarty, który w tym roku organizowany jest w sobotę, 24 marca. Spotkanie z kandydatami rozpocznie się o godz. 10:00 w Auli Centrum Dydaktycznego przy ul. ks. Trojdena 2a.