Delegacja rządu Malezji z wizytą w Akademii Medycznej

W dniach od 28 lutego do 1 marca 2007 r. Akademię Medyczną w Warszawie odwiedzi delegacja rządu Malezji. Celem wizyty jest akredytacja naszej uczelni przez tamtejsze ministerstwo szkolnictwa wyższego, co umożliwi przyjmowanie obywateli Malezji na studia medyczne oferowane przez Akademię.

Podczas listopadowej wizyty w Kuala Lumpur Dziekanów II WL, prof. Macieja Karolczaka i dra hab. Waldemara Koszewskiego, podpisano pierwszą w historii umowę edukacyjną określającą zasady współpracy rządu Malezji i Akademii Medycznej w Warszawie w zakresie wymiany studentów, naboru na studia medyczne, wymiany nauczycieli akademickich i współpracy naukowej.

Dzięki tej umowie AM będzie mogła od nowego roku akademickiego przyjąć na studia medyczne kilkudziesięciu studentów z Malezji.