„Konferencja Net-code"

 

PROGRAM KONFERENCJI 

W razie zainteresowania udziałem (obecnie możliwe jest jedynie wpisanie na listę rezerwową) prosimy o kontakt pod adresem konferencja_kodeks@wum.edu.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy możliwe są do 30 października 2019 r. Istnieje możliwość noclegu na koszt organizatora.

Regulamin konferencji - plik PDF 70 kB

Transmisja z konferencji o godz. 9:30 za pośrednictwem strony https://youtu.be/pG0B_VCpFVE 

 INFORMACJE O PROJEKCIE

Warszawski Uniwersytet Medyczny realizuje zadanie publiczne w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, polegające na upowszechnieniu wśród kadry medycznej zasad Międzynarodowego Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiecego (https://www.who.int/nutrition/publications/code_english.pdf).

Rekomendacje zespołu ekspertów realizujących projekt pod kierunkiem dr n. biol. Aleksandry Wesołowskiej z Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją przy Regionalnym Banku Mleka w Szpitalu im. Św. Rodziny z Kliniki Neonatologii, WNOZ, będą podstawą do rozważenia zmian w polskim prawie oraz staną się motywacją do poprawy dobrych praktyk w ochronie zdrowia w Polsce!

I etap realizacji zakończył się opracowanie w polskiej wersji językowej dokument WHO pt.: „Zestaw Narzędzi Netcode - Monitoring Produktów Zastępujących Mleko Kobiece: Protokół do prowadzenia oceny okresowej”.
„Zestaw Narzędzi Netcode - Monitoring Produktów Zastępujących Mleko Kobiece: Protokół do prowadzenia oceny okresowej” - dokument do pobrania

Protokół posłuży w II etapie realizacji zadania, do przeprowadzenia pierwszej w Polsce oceny zgodności działań promocyjnych dot. produktów przeznaczonych do żywienia niemowląt oraz materiałów edukacyjnych dostępnych w podmiotach leczniczych i przestrzeni publicznej z Międzynarodowym Kodeksem Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece, przyjętym przez WHO w 1981 roku w Genewie. Wyniki analizy zostaną przedstawione do informacji publicznej.

Kontakt oraz dodatkowe informacje: http://noworodki.wum.edu.pl