Wstawę pt: "Chirurg i żołnierz AK, czyli wspomnienie niezwykłej historii życia prof. dr. hab. n. med. Witolda Janusza Rudowskiego (1918 – 2001)"

Od 3.12.2018 w czytelni Biblioteki Głównej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego można oglądać wystawę pt: "Chirurg i żołnierz AK, czyli wspomnienie niezwykłej historii życia prof. dr. hab. n. med. Witolda Janusza Rudowskiego (1918 – 2001)" - doktora honoris causa Akademii Medycznej w Warszawie (1978) w 100. rocznicę urodzin.

Zwiedzający mają okazję zapoznać się z ciekawą biografią profesora oraz zobaczyć między innymi fragment ciekawej kolekcji medali prof. Witolda Janusza Rudowskiego, którą muzeum dostało w depozycie. Medale zostały przyznane prof. Rudowskiemu w dowód uznania jego osiągnięć zawodowych. Pojawiają się na nich nazwiska wielu wybitnych lekarzy polskich i zagranicznych: Józefa Strusia, Tytusa Chałubińskiego, Karola Marcinkowskiego, Ludwika Rydygiera, Ludwika Pasteura, a także nazwy uczelni i towarzystw medycznych.

Wystawa potrwa do 15 marca 2019 r.