II Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Sztuka rozmowy podstawą diagnozy"

Studenckie Koło Naukowe Komunikacja w medycynie, Wydział Lekarski Collegium Medicum UMK zaprasza na II Międzynarodową Konferencję Naukowo – Szkoleniową „Sztuka rozmowy podstawą diagnozy", która odbędzie się 21-22 kwietnia 2018 w Bydgoszczy.

Współpraca między lekarzem a pacjentem stanowi istotne ogniwo w procesie leczniczym. Lekarze coraz częściej wskazują na potrzebę doskonalenia umiejętności kontaktu z chorym. W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie kursami, w trakcie których medycy nabywają bądź doskonalą umiejętności budowania relacji oraz prawidłowej współpracy z pacjentem. Właściwa komunikacja personelu medycznego z chorym wpływa na podejmowanie decyzji dotyczących procesu leczenia oraz podnosi jakość usług świadczonych przez instytucje opieki zdrowotnej.

Konferencja składa się z ośmiu sesji przygotowanych z myślą o najczęstszych problemach w komunikacji, z którymi zmagają się medycy w określonej specjalności:

1. Onkologia i hematologia,
  2. Medycyna paliatywna,
  3. Interna,
  4. Chirurgia,
  5. Pediatria,
  6. Geriatria,
  7. Ginekolgia,
  8. Psychologia i Psychiatria.

Prelegentami będą zaproszeni przez nas goście – specjaliści różnych dziedzin medycyny, którzy na co dzień zmagają się z zagadnieniem jakim jest komunikacja z pacjentem. Oprócz wystąpień naszych gości planujemy specjalny panel dyskusyjny, gdzie wraz z zaproszonymi pacjentami omówimy błędy komunikacyjne popełniane przez medyków. Przewidujemy również konkurs prac naukowych, podczas którego prezentowane będą pracę studentów, doktorantów oraz młodych naukowców. Co więcej, zorganizowane zostaną warsztaty z zakresu prawidłowej komunikacji lekarza z pacjentem.

Nadsyłanie abstraktów (max. 300 słów) na adres: konferencja.sztukarozmowy@gmail.com

Opłata za udział czynny wynosi 70zł
Opłata za udział bierny wynosi 50zł