"Medicina–Scientia–Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Jej nazwisko od razu przychodzi na myśl, kiedy ktoś zapyta o najsłynniejszą kobietę – naukowca. Maria Skłodowska-Curie - rodowita warszawianka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, pierwsza kobieta profesor w historii paryskiej Sorbony, odznaczona przez rząd francuski Legią Honorową. W tym roku, razem z Uniwersytetem Warszawskim oraz Politechniką Warszawską, świętujemy 150-lecie jej urodzin!

Z tej okazji zapraszamy na cykl spotkań poświęconych naszej wybitnej rodaczce, a zwłaszcza na moduł „Medicina” organizowany przez naszą Uczelnię, który odbędzie się 6 listopada w Centrum Dydaktycznym WUM. Przy okazji będzie można obejrzeć wystawę pt. „Piękniejsza strona Medicina - Scientia – Cultura w miniaturze portretowej autorstwa Jacka Bojakowskiego (adiunkta w Katedrze i Klinice Neurologii WUM) oraz wystawę "Historia powstania Instytutu Radowego w Warszawie" (obecnie Klinika Onkologii Centrum Onkologii przy ul. Wawelskiej).

Moduł Medicina - 6 listopada 2017, Centrum Dydaktyczne, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Księcia Trojdena 2a, Warszawa

• 15:00 – 15:15 Welcome/Powitanie
  • 15:15 – 15:55 Regenerative Medicine - old concepts and recent progress (Medycyna Regeneracyjna – dawne poglądy i obecny postęp). Prof. dr hab. Mariusz Ratajczak (Medical University of Warsaw / Warszawski Uniwersytet Medyczny / James Graham Brown Cancer Center, University of Louisville, Louisville, USA / Centrum Onkologii im. Jamesa Grahama Browna, Louisville, USA);
  • 15:55 – 16:35 Maria Skłodowska-Curie and her outstanding contribution to the field of medicine (Maria Skłodowska-Curie i jej wybitny wkład w dziedzinie medycyny). Prof. dr hab. Jacek Fijuth (Medical University of Lodz / Łódzki Uniwersytet Medyczny);
  • 16:35 – 17:15 Coffee break/Przerwa kawowa
  • 17:15 – 17:55 Oncology of the 21st Century. To target or to personalize? (Onkologia XXI wieku. Celować, czy personalizować?). Prof. dr hab. Andrzej Deptała (Medical University of Warsaw / Warszawski Uniwersytet Medyczny);
  • 18:00 – 19:30 Panel discussion/Dyskusja panelowa: Moderny oncology, radioisotope and more... („Współczesna onkologia, radioizotopy i nie tylko...")

Szczegóły dostępne pod adresem: http://msc2017.pl/index.php?id=5