23 grudnia 2020 r. – Termedia.pl – Zbigniew Gaciong: Szczepionka jest przepustką do normalności

Rozpoczęła się wielka akcja szczepień przeciwko SARS-CoV-2 w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Rektor prof. Zbigniew Gaciong w specjalnie przygotowanym filmie zwraca się do pracowników WUM i szpitali klinicznych, doktorantów, studentów, a także osób związanych zawodowo z uczelnią: Apeluję do Państwa: zgłaszajcie się do szczepień w pierwszym możliwym terminie. Jako osoby związane z ochroną zdrowia jesteśmy w szczególnej sytuacji. Z jednej strony jesteśmy bardziej niż inni narażeni na zakażenie, z drugiej strony musimy być zdrowi, żeby pomagać innym zmagać się z różnymi chorobami. Szczepionka jest dla wszystkich przepustką do normalności, do świata jaki znamy, do studiowania i pracowania bez obaw, do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, do korzystania z życia bez cienia rzucanego przez pandemię, do skończenia ze strachem o zdrowie i życie naszych najbliższych z powodu możliwości zakażenia SARS-CoV-2.(…). Podkreślam, że szczepionka jest bezpieczna. Niewiele jest leków, których badania kliniczne obejmowałyby pond 40 tysięcy osób. A w przypadku tej szczepionki, została przebadana tak ogromna liczba ludzi. Szczepionka zawiera mRNA, a jej nośnikiem są liposomy. Nie ma w niej żadnych innych składników. I nie, nie zmieni ona Państwa DNA. Koleżanki i koledzy, drodzy studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, bądźmy odpowiedzialni, bądźmy solidarni, zaszczepmy się. Dajmy dobry przykład innym”.