Rektor WUM zachęca do szczepień przeciwko SARS-Cov-2

Rozpoczęła się wielka akcja szczepień przeciwko SARS-Cov-2 w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Droga Społeczności akademicka naszej Uczelni,
Szanowni Państwo,

Rozpoczęliśmy wielką akcję szczepień przeciwko SARS-Cov-2 w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Szczepienia, których przeprowadzenie gwarantujemy na miejscu, w naszej Uczelni, ruszą wedle mojej najlepszej wiedzy pod koniec stycznia.
Apeluję do Państwa: zgłaszajcie się do szczepień w pierwszym możliwym terminie. Jako osoby związane z ochroną zdrowia jesteśmy w szczególnej sytuacji. Z jednej strony jesteśmy bardziej niż inni narażeni na zakażenie, z drugiej strony musimy być zdrowi, żeby pomagać innym zmagać się z różnymi chorobami.
Szczepionka jest dla wszystkich przepustką do normalności, do świata jaki znamy, do studiowania i pracowania bez obaw, do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, do korzystania z życia bez cienia rzucanego przez pandemię, do skończenia ze strachem o zdrowie i życie naszych najbliższych z powodu możliwości zakażenia SARS-Cov-2.

Szanowni Państwo,
Z całą mocą podkreślam: szczepionka jest bezpieczna. Niewiele jest leków, których badania kliniczne obejmowałyby ponad 40 tysięcy osób. A w przypadku tej szczepionki, została przebadana tak ogromna liczba ludzi. Szczepionka zawiera mRNA, a jej nośnikiem są liposomy. Nie ma w niej żadnych innych składników. I nie, nie zmienia ona DNA.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości czy też pytania dotyczące kwestii medycznych lub organizacyjnych dotyczących szczepień postaramy się je rozwiewać wraz z członkami Uczelnianego Zespołu ds. Zagrożenia Koronawirusem. Pytania i wątpliwości proszę przesyłać na adres: rzecznik@wum.edu.pl.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Drodzy Studenci i Pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy solidarni, zaszczepmy się. Dajmy dobry przykład innym. Dziękuję.

Zbigniew Gaciong
Rektor WUM