Kolejny zwycięski grant naukowców WUM

Dr n. med. Aleksandra Gąsecka-van der Pol oraz dr n. med. Łukasz Kołtowski zostali laureatami tegorocznego grantu AISN PTK 2020 we współpracy z firmą Abbott Medical.

Projekt naszych badaczy, "Ocena stężenia mikropęcherzyków z komórek śródbłonka i komórek mięśni gładkich naczyń u pacjentów z dysfunkcją naczyń mikrokrążenia wieńcowego", został najwyżej oceniony ze wszystkich ubiegających się o grant inicjatyw. Co istotne, wg Przewodniczącego AISN PTK prof. Stanisława Bartusia „Wszystkie granty były na bardzo wysokim poziomie i zasługują na szybką realizację”. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie projekt dr n. med. Aleksandry Gąseckiej-van der Pol oraz dr. n. med. Łukasza Kołtowskiego zasłużył na finansowanie.

Grant zostanie zrealizowany w I Katedrze i Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierownictwem dr hab. n. med. Janusza Kochmana.

Fot. Archiwum własne