Sport i rekreacja

Uczelnia zachęca do podejmowania aktywności fizycznej,
oferując swoim studentom szeroki wybór zajęć sportowo-rekreacyjnych.
Przedstawicie Społeczności WUM oraz mieszkańcy Warszawy mogą korzystać
z nowoczesnego Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu prowadzi zajęcia wychowania fizycznego dla studentów Uczelni. Program wychowania fizycznego i metody jego realizacji są nieustannie weryfikowane i unowocześniane na podstawie prowadzonych badań dotyczących sprawności fizycznej, wydolności i budowy ciała młodzieży akademickiej.

Akademicki Związek Sportowy WUM

Klub Uczelniany AZS działa na Uczelni od ponad 50 lat. Jest jednym z największych klubów sportowych na uczelniach wyższych w Polsce, stanowi część AZS Środowiska Warszawa. W jego ofercie znajdują się m.in.  żeglarstwo, badminton, pływanie, judo, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, piłkę siatkową i wspinaczkę, fitness, karate, latino ladies, zumba. Członkowie sekcji reprezentują Klub podczas zawodów odbywających się w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Województwa Mazowieckiego, Mistrzostw Polski Szkół Wyższych oraz Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych.

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM to nowoczesny obiekt sportowy, przeznaczony dla miłośników różnych aktywności fizycznych w każdym wieku! Jest to nowoczesny kompleks łączący kilka funkcji: ośrodka sportowego, rehabilitacyjnego i dydaktyczno-naukowego.

Obiekty CSR WUM:

Sala taneczna - powierzchnia 126 m², profesjonalny drewniany parkiet, lustrzane ściany, klimatyzacja oraz system audio, do którego można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku.

Wielofunkcyjna hala sportowa - wymiary 26 x 45 x 12,5 m, łączna powierzchnia 1 159 m² z możliwością podziału na trzy oddzielne sektory treningowe. Hala przeznaczona do gier zespołowych: piłki koszykowej, siatkowej, halowej piłki nożnej, piłki ręcznej czy tenisa ziemnego.

Taras dachowy - powierzchnia 350 m², osłonięty przed słońcem i deszczem, z widokiem na otaczającą zieleń oraz zachody słońca. Idealny do organizacji imprez okolicznościowych.

Basen olimpijski - głębokość 2,0-2,1 m, 10 torów o szerokości 2,5 m, ruchome wypłycające dno, trybuny na 670 osób, przesuwalny pomost umożliwiający podział niecki basenowej na dwa 25-metrowe baseny, temperatura wody 26-28°C, hala basenowa wyposażona w pływalnię szkoleniowo-rozgrzewkową z 4 torami, temperatura wody 29°C. Na basenie mogą odbywać się zajęcia rekreacyjne, nauka pływania dla dorosłych i dla dzieci, aqua aerobik, a także zawody sportowe.

Sala sportów walki - powierzchnia 130 m², profesjonalne maty, worki bokserskie, manekiny do rzutów oraz drewniane manekiny do treningu uderzeń, na ścianach lustra oraz drabinki gimnastyczne, klimatyzacja oraz system audio, do którego można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku.