Infolinia dla pielęgniarek i położnych

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną dotyczącą SARS-CoV-2, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie uruchomiło punkt informacyjno-konsultacyjny dla pielęgniarek i położnych w zakresie zapobiegania i rozwiązywania problemów związanych z koronawirusem. Specjalna infolinia funkcjonuje od 14 marca 2020 r., w godz.: 9.00-21.00. Poprzez kontakt z przeszkolonymi wolontariuszami, pielęgniarki i położne mogą dowiedzieć się, jak w obliczu panującej pandemii zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych oraz pacjentów. Pod numery: 512 723 999 lub 530 553 324 może zadzwonić każdy pracownik służby zdrowia, nie tylko z oddziałów zakaźnych. Telekonsultacje we wspomnianym punkcie prowadzą również pracownicy Zakładu Rozwoju Pielęgniarstwa, Nauk Społecznych i Medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, przedstawiciele zawodu pielęgniarskiego – dr Grażyna Wójcik (Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego) oraz mgr Kajetan Gawarecki.