Warsztaty dot. pielęgniarstwa dla Licealistów

6 marca br. w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym odbyły się warsztaty pt. „Dlaczego pielęgniarstwo to dobry wybór?” dla uczniów klas biologiczno-chemicznych z elementami ratownictwa medycznego z CLXII Liceum Ogólnokształcącego oraz klas ratowniczych LXXII Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie. Spotkanie poprowadziły studentki studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM: Anna Gąsior, Paulina Pergoł i Ewelina Pyzińska ze SKN Pielęgniarstwa Kliniczego przy Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego WUM pod kierunkiem opiekun Koła - dr Leny Serafin.

W ramach warsztatów studentki, wykorzystując narzędzia online, omówiły fakty i mity dotyczące zawodu pielęgniarki oraz przeprowadziły quiz z wiedzy na ten temat. Opowiedziały również o ścieżkach rozwoju w pielęgniarstwie i swoich doświadczeniach z pracy na różnych oddziałach szpitalnych.

Warsztaty odbyły się w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej.