Studentki pielęgniarstwa przeprowadziły akcję profilaktyczną

5 marca reprezentantki Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Podstaw Pielęgniarstwa "Zacznij od Podstaw" w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 11 – “Na Kole” Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy przeprowadziły akcję profilaktyczno-informacyjną dla osób odwiedzających czytelnię.

W trakcie pobytu w wypożyczalni studentki przebadał około 50 osób odwiedzających w tym czasie bibliotekę, wykonując pomiary glikemii, ciśnienia tętniczego krwi oraz tętna. Udzielały także wskazówek, jak prawidłowo robić te badania w domu oraz na co zwrócić szczególną uwagę, interpretując wyniki. Akcja była również doskonałą okazją do podszkolenia nabytych umiejętności oraz nawiązywania poprawnych relacji personel medyczny - pacjent.