Ruszyły warsztaty Evidence-Based Nursing dla studentów i pracowników WUM

24 i 27 lutego odbyły się pierwsze dwa spotkania z cyklu warsztatów Evidence-Based Nursing ze specjalnym udziałem ekspertki EBN - prof. Tarji Kvist z University of Eastern Finland, Visiting Professor w Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego w ramach programu WUM AID.

Prof. Tarja Kvist jest wysoko wykwalifikowanym naukowcem i dydaktykiem pracującym w Department of Nursing Science (University of Eastern Finland), gdzie pełni również rolę zastępcy kierownika tej jednostki. W przeszłości pracowała na oddziale chirurgii onkologicznej, gdzie w późniejszym okresie objęła stanowisko pielęgniarki-naukowca, której zadaniem było wdrażanie opieki opartej na dowodach naukowych do codziennej praktyki pielęgniarskiej w tym szpitalu. Do jej zainteresowań naukowo-dydaktycznych należą: jakość opieki pielęgniarskiej, praktyka pielęgniarska oparta na dowodach naukowych, przywództwo transformacyjne (transformational leadership) w pielęgniarstwie, oraz zdrowe środowisko pracy.

W trakcie zajęć studenci i pracownicy naszej uczelni zapoznali się z tematami dotyczącymi nowoczesnego, profesjonalnego pielęgnowania na najwyższym, światowym poziomie m.in: What is and why evidence-based nursing (EBN)? How can you implement EBN in your clinical work/leadership work? How to formulate the PICO question? What is your/your group’s PICO question? - How to search the best and relevant evidence for your question? How to read a research article?

Na następnych spotkaniach, które odbędą się w marcu i kwietniu, uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć poznane kompetencje ‘evidence-based practice’ oraz poznają kolejne zagadnienia z tego zakresu.

Wszelkie pytania i informację na temat warsztatów proszę kierować na adres: natalia.sak-dankosky@wum.edu.pl