Wspólne projekty naukowców UW i WUM nagrodzone uczelnianymi mikrograntami

Współpraca badawcza pracowników naszej Uczelni oraz Uniwersytetu Warszawskiego owocuje przyznaniem kolejnych mikrograntów. Tym razem trafią one do naukowców reprezentujących następujące dziedziny: neonatologię, psychologię, ortopedię oraz biologię.

Dotację na realizację mikrograntów otrzymali:

Prof. Bożena Kociszewska-Najman – kierownik Kliniki Neonatologii WNoZ WUM oraz dr hab. n. hum., prof. UW Agnieszka Maryniak z Wydziału Psychologii UW na działania mające na celu przygotowanie projektu badawczego pt.: „Wpływ alkoholu spożywanego przez kobiety ciężarne na stan zdrowia i wyniki leczenia noworodków hospitalizowanych w Klinice Neonatologii”.
Przyznana w ramach mikrograntu kwota przeznaczona zostanie na badania metabolitów alkoholu w smółce.
Po przeprowadzeniu badań wstępnych badacze wystąpią o grant Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS.

Lek. Łukasz Pulik – doktorant i lekarz rezydent w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu UCK WUM oraz dr hab. Edyta Brzóska-Wójtowicz z Zakładu Cytologii Wydziału Biologii UW na działania mające na celu przygotowanie projektu badawczego pt.: „Identyfikacja potencjalnych biomarkerów miRNA oraz molekularnego podłoża powstawania skostnień pozaszkieletowych u pacjentów poddawanych alloplastyce całkowitej stawu biodrowego”.
Przyznana w ramach mikograntu kwota posłuży pokryciu kosztów publikacji związanej z tematyką projektu w czasopiśmie IF.
Po przeprowadzeniu badań wstępnych badacze wystąpią o grant Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu PRELUDIUM.

Celem, przyznawanych od 2018 roku mikorgrantów, jest zwiększenie potencjału naukowego i rozpoznawalności międzynarodowej pracowników WUM i UW, służących uzyskaniu środków na finansowanie wspólnych badań ze źródeł zewnętrznych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi łącznie 10 tys. zł, w tym 5 tys. z budżetu WUM oraz 5 tys. z budżetu UW. Dofinansowanie może zostać udzielone raz na 12 miesięcy (decyduje data rozliczenia projektu).