Spotkanie przedświąteczne

19 grudnia 2019 roku Rektor prof. Mirosław Wielgoś zaprosił społeczność akademicką oraz przyjaciół Uczelni na tradycyjne spotkanie przedświąteczne. W wyjątkowej atmosferze można było poczuć nastrój Świąt Bożego Narodzenia, wspólnie zaśpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem.

W pięknie udekorowanej auli zebrali się: przedstawiciele władz rektorskich, dziekańskich, rady Uczelni WUM, rad dyscyplin naukowych, władz administracyjnych, byli rektorzy, członkowie duchowieństwa, dyrektorzy szpitali klinicznych, kierownicy i pracownicy katedr, klinik i zakładów, członkowie Senatu WUM, emerytowani profesorowie, reprezentanci towarzystw naukowych, studenci, doktoranci, pracownicy administracji.

Niezwykły koncert kolęd przygotował Chór WUM pod dyrekcją Daniela Synowca. Wysłuchaliśmy kilku najpiękniejszych kolęd („Gdy się Chrystus rodzi”, „Anioł pasterzom mówił”, „Z narodzenia Pana”, „Gdy śliczna Panna”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Lulajże Jezuniu”, „Zaśpiewam Jezuskowi”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”), które nie tylko wprawiły wszystkich w zadumę, ale i zachęciły też do wspólnego śpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”.)

Rektor prof. Mirosław Wielgoś podkreślając znaczenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, w specjalnie przygotowanym filmie, będącym jednocześnie życzeniami i przesłaniem dla wszystkich członków społeczności akademickiej WUM, podkreślał etos pracy lekarza, wiarę w człowieka, że nie wolno nigdy się poddawać mimo różnych przeciwności losu, bo nawet najmniejsza szansa na powodzenie może zmienić bieg zdarzeń.

„Bycie lekarzem to nie tylko zawód, to coś znacznie więcej: misja, powołanie, potrzeba niesienia pomocy innym.” – mówił Rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Link do filmu: https://www.wum.edu.pl/node/13661

Do zebranych zwrócili się duchowni: ks. dr Arkadiusz Zawistowski – Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia oraz ks. Paweł Gwiazda – proboszcz parafii Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa. Duchowny pobłogosławił i poświęcił opłatki, którzy podzielili się członkowie społeczności akademickiej i zaproszeni goście.

Biuro Prasowe WUM

Fot. Michał Teperek