XXIX Sesja Noblowska - zapraszamy do obejrzenia podsumowania!

3 grudnia odbyła się XXIX Sesja Noblowska, w trakcie której omawiano tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii przyznaną: sir Peter’owi J. Ratcliff’owi z Oxford University, William’owi G. Kaelin’owi Jr’owi z Harvard University oraz Gregg’owi L. Semenz’owi z John Hopkins University za odkrycie procesów wyczuwania przez komórki stężenia tlenu w środowisku i adaptowania się do jego zmian.

Prezentacje dot. tego przełomowego odkrycia wygłosili: prof. Marcin Ufnal - kierownik Zakładu Fizjologii i Patofizjologii Eksperymentalnej WUM,  dr Katarzyna Drela z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN, dr Tymoteusz Żera z Katedry i Zakładu Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM. Gospodarzem spotkania był Dziekan Wydziału Lekarskiego WUM – prof. Marcin Wojnar.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej filmowej relacji, w którym prof. Marcin Wojnar, prof. Mirosław Wielgoś, prof. Marcin Ufnal oraz dr Katarzyna Drela mówią o wadze uczelnianych sesji noblowskich, znaczeniu tegorocznego odkrycia dla nauki oraz nadziejach na polskiego Nobla.

Realizacja: Dział Fotomedyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego