Laureaci stypendiów wyjazdowych Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

2 grudnia br. Zarząd Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłosił zwycięzców 3. edycji konkursu na naukowe stypendia wyjazdowe w roku 2020 dla doktorantów i studentów.

Ze względu na wysoki poziom merytoryczny, spośród 10 wniosków nadesłanych przez studentów i 9 przez doktorantów, Zarząd Fundacji postanowił przyznać:

2 stypendia wyjazdowe dla studentów, które otrzymają Mikołaj Smólski (Wydział Lekarski) oraz Michał Proczka (Wydział Lekarski).

2 stypendia wyjazdowe dla doktorantów, które otrzymają Aleksandra Gąsecka (Uczelniane Studium Doktoranckie) oraz Sandra Górska (Uczelniane Studium Doktoranckie).

Wszyscy laureaci mają znaczący dorobek naukowy określony w postaci IF i punktacji MNiSZW. Są kierownikami lub wykonawcami projektów naukowych. Ich doświadczenie naukowe obejmuje również staże naukowe. W przeszłości otrzymywali nagrody i wyróżnienia oraz stypendia za osiągnięcia naukowe. Byli członkami komitetów organizacyjnych sympozjów naukowych. Biorą aktywny udział w pracach organizacji studenckich, doktoranckich i towarzystw naukowych.

Ocena została dokonana w oparciu o następujące kryteria:
1.    Spełnienie wymogów formalnych;
2.    Ocenę merytoryczną uwzględniającą następujące równorzędne kryteria: wykaz publikacji, wykaz otrzymanych nagród i wyróżnień, aktywności społecznej w organizacjach samorządowych, aktywności naukowej w kołach / towarzystwach naukowych, realizowanych kierunkach / projektach badawczych, opinię Władz Uczelni, opiekunów naukowych lub promotorów.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

mgr Małgorzata Kozłowska – Prezes