Prace doktorskie obronione na WUM docenione przez Samorząd Mazowsza

Wczoraj rozstrzygnięto XI edycję konkursu “Innowator Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wśród laureatów kategorii „Innowacyjny Naukowiec” znalazły się dwie badaczki związane z naszą Uczelnią. Finalistom nagrody wręczył Wicemarszałek Województwa - Wiesław Raboszuk.

I nagrodę i 20 tys. zł we wspomnianej kategorii zdobyła dr farm. Urszula Piotrowska - doktorantki WUM w latach 2013-2018 i laureatki konkursu Fundacji Rozwoju WUM na naukowe stypendia wyjazdowe dla doktorantów za pracę „Wielkocząsteczkowe nośniki peptydów przeciwdrobnoustrojowych - synteza, badania strukturalne, fizykochemiczne i biologiczne” obronioną na Wydziale Farmaceutycznym naszej Uczelni. Promotorem pracy był dr hab. Marcin Sobczak – Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych zaś promotorem pomocniczym dr hab. Ewa Olędzkiej z Zakładu Chemii Biomateriałów WUM.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała dr Marzena Barczuk-Falęcka z Zakładu Radiologii Pediatrycznej UCK WUM za pracę „Znaczenie rezonansu magnetycznego serca w diagnostyce chorób serca i ocenie fizjologicznej adaptacji serca do wysiłków fizycznych u dzieci”, obronioną na ówczesnym II Wydziale Lekarskim WUM.

Konkurs „Innowator Mazowsza” ma na celu wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych młodych talentów wśród naukowców (kategoria „Innowacyjny Naukowiec”) oraz firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw za opracowywanie oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań (kategoria „Innowacyjna Firma”). Tematyka Konkursu obejmuje innowacje techniczne (produktowe i procesowe), organizacyjne, marketingowe i inne o potencjalnej wartości gospodarczej, które mogą zostać wdrożone lub są stosowane w codziennej praktyce biznesowej.

W tym roku do konkursu wpłynęły 43 projekty: 23 w kategorii dla naukowców i 20 – dla firm. Spośród nich kapituła i eksperci wyłonili po trzech laureatów oraz przyznała wyróżnienia.

Za: strona Urzędu Marszałkowskiego Mazowsza, grafika: innowacyjni.mazovia.pl