Oferta edukacyjna

Warszawski Uniwersytet Medyczny jest nowoczesnym ośrodkiem akademickim z ponad dwustuletnią historią. Swoją niekwestionowaną pozycję lidera na mapie edukacyjnej Polski zawdzięcza z jednej strony wierności najlepszym tradycjom uniwersyteckim, z drugiej zaś dynamicznemu rozwojowi.
Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym studiuje 9 832 studentów w tym 825 cudzoziemców, 470 doktorantów i 186 studentów studiów podyplomowych, pracuje ponad 1800 nauczycieli akademickich, w tym 170 profesorów tytularnych.

Uczelnia oferuje kształcenie na 17 kierunkach w języku polskim, 3 w języku angielskim oraz studia doktoranckie i kształcenie podyplomowe.

Studia w języku polskim

Na Wydziale Lekarskim:

• kierunek lekarski

Na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym:

• higiena stomatologiczna
  • kierunek lekarsko-dentystyczny
  • techniki dentystyczne

Na Wydziale Farmaceutycznym:

• analityka medyczna
  • farmacja
  • DUO-OTM Ocena Technologii Medycznych
  • toksykologia z elementami kryminalistyki

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu

• dietetyka
  • pielęgniarstwo
  • położnictwo
  • ratownictwo medyczne
  • zdrowie publiczne

Na Wydziale Medycznym

• audiofonologia z protetyką słuchu
  • elektroradiologia
  • fizjoterapia
  • logopedia ogólna i kliniczna

Rekrutacja na studia

Studia w języku angielskim

Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM proponuje 16 kierunków studiów podyplomowych, w tym studia MBA oraz liczne kursy specjalizacyjne, doskonalące i ustawiczne.

Uczelnia oferuje również kształcenie na poziomie doktoranckim.

Świadectwem dbałości o poziom kształcenia są przyznawane Uczelni tytuły i certyfikaty, a także najwyższe pozycje w prestiżowych rankingach szkół wyższych. Wysoka efektywność nauczania jest osiągana dzięki nowoczesnej komunikacji ze studentami, dbałości o kadrę naukowo-dydaktyczną oraz stworzeniu oferty edukacyjnej odpowiadającej potrzebom rynku.