Media o nas

14.02.2020
Redaktor Marek Nowicki po pewnym czasie wraca do sprawy naszego studenta – Mariusza Wasilewskiego,  który pomimo niepełnosprawności realizuje swoje marzenie, by zostać lekarzem. 
11.02.2020
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami medialnymi z podpisania 6 lutego br. przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosława Wielgosia oraz przedstawicieli firmy FamiCordTx: Tomasza Barana - Prezesa Zarządu i dr. Tomasza Ołdaka - Członka Zarządu listu intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie rozwoju i wdrażania immunoterapii, jako innowacyjnej strategii leczenia nowotworów.
29.01.2020
Prezentujemy linki do relacji medialnych po konferencji prasowej „Otwarcie Kliniki Onkologii WUM oraz stan polskiej transplantologii na początku 2020 roku, która odbyła się 28.01.20020 z udziałem JM prof. Mirosława Wielgosia – rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Krzysztofa Zieniewicza - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby CSK UCK WUM, prof. Sławomira Nazarewskiego - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej CSK UCK WUM, dr. hab. Macieja Kosieradzkiego - Kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SKDJ UCK WUM, dr. hab. Rafała Steca - Kierownika Kliniki Onkologii CSK UCK WUM oraz Krzysztofa Zająca - Koordynatora transplantacyjnego CSK UCK WUM.
27.01.2020
Choroby rzadkie to bardzo rzadko występujące schorzenia uwarunkowane najczęściej genetycznie, o przewlekłym i często ciężkim przebiegu, w około połowie ujawniają się w wieku dziecięcym. Ze względu na rzadkość występowania, trudności w rozpoznawaniu i brak świadomości społecznej, wiedza o tych chorobach była dotychczas niewielka.
27.01.2020
26 stycznia, w 54. rocznicę pierwszego w Polsce udanego przeszczepienia nerki prof. dr hab. Roman Danielewicz z Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego, Transplantacyjnego i Leczenia Pozaustrojowego WUM w programie Pytanie na Śniadanie mówił o niezwykłej roli przeszczepiania narządów w ratowaniu życia osoby chorej, potrzebującej zdrowego narządu, aby żyć oraz o tym, kto i jak może zostać dawcą.
24.01.2020
Z okazji przypadającej w niedzielę 54. rocznicy pierwszego w Polsce udanego przeszczepienia nerki w 1966 roku, do którego doszło w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie: Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej UCK WUM) i ustanowionego z tej okazji na 26 stycznia Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji, przypominamy rozmowę Aleksandry Rudnickiej z prof. Krzysztofem Zieniewiczem - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby UCK WUM.
24.01.2020
W ostatnim numerze tygodnika Polskiej Akademii Umiejętności "PAUza Akademicka" ukazał się artykuł prof. Andrzeja Górskiego poświęcony pamięci Profesora Tadeusza Orłowskiego, długoletniego kierownika Kliniki Transplantologii i założyciela Instytutu Transplantologii WUM.
24.01.2020
"U studentów ostatnich lat częściej uruchamiają się trudności dotyczące wyobrażeń o własnym funkcjonowaniu w świecie po ukończeniu studiów. Ponadto różne sytuacje trudne i ważne wydarzenia życiowe, jakich doświadczają studenci – wyzwania wiążące się ze studiowaniem i zmianą miejsca zamieszkania, trudności w związkach romantycznych, obciążające relacje rodzinne, poważna choroba lub śmierć w rodzinie – wymagają uruchomienia zasobów adaptacyjnych i odpowiednich strategii radzenia sobie ze stresem. W sytuacji ich niedoboru oraz przy trudnościach w samoregulacji emocji, dochodzi do kryzysu" mówi dr Magdalena Łazarewicz z Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej WUM, kierownik Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej WUM.
16.01.2020
Zachęcamy do obejrzenia materiału z prof. Grzegorzem Basakiem - kierownikiem Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM, który w rozmowie z prowadzącymi program: Tamarą Gonzalez Perea oraz Robertem El Gendy opowiada o innowacyjnych podejściach w leczeniu nowotworów i onkologii eksperymentalnej.
16.01.2020
O przeszczepieniach bakterii jelitowych od zdrowych dawców, wykonywanych w Katedrze i Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM w celu ratowania życia chorych na nowotwory hematologiczne, którzy zmagają się z zakażeniami antybiotykoopornymi bakteriami, opowiada na łamach tygodnika Newsweek dr Jarosław Biliński z tejże Klinki.