Media o nas

16.01.2020
Zachęcamy do obejrzenia materiału z prof. Grzegorzem Basakiem - kierownikiem Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM, który w rozmowie z prowadzącymi program: Tamarą Gonzalez Perea oraz Robertem El Gendy opowiada o innowacyjnych podejściach w leczeniu nowotworów i onkologii eksperymentalnej.
16.01.2020
O przeszczepieniach bakterii jelitowych od zdrowych dawców, wykonywanych w Katedrze i Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM w celu ratowania życia chorych na nowotwory hematologiczne, którzy zmagają się z zakażeniami antybiotykoopornymi bakteriami, opowiada na łamach tygodnika Newsweek dr Jarosław Biliński z tejże Klinki.
13.01.2020
W trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na żywo w studio WOŚP, Jurek Owsiak rozmawiał z Piotrem Nawrotem - przewodniczącym Samorządu Wydziału Lekarskiego WUM oraz Pawłem Korzeniowskim - wielokrotnym mistrzem w pływaniu. Obaj zachęcali do udziału w akcji "Społeczność WUM dla WOŚP". Transmisję można było obejrzeć w telewizji TTV.
07.01.2020
O potencjale medycyny nuklearnej oraz o coraz szerszym zastosowaniu tej dziedziny medycyny mówi w dr hab. Jolanta Kunikowska z Zakład Medycyny Nuklearnej UCK WUM, prezes-elekt Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej w wywiadzie opublikowanym w 20 numerze Pulsu Medycyny (18.12.2019 r.).
02.01.2020
Zanieczyszczenie powietrza, a dokładnie pyły zawieszone PM2,5 i PM10 stanowiące kluczową grupę czynników wpływających na formowanie się zjawiska smogu, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Do najczęściej zauważalnych skutków zdrowotnych oddychania brudnym powietrzem należą dolegliwości układu oddechowego, ale smog ma również negatywny wpływ na układ krwionośny oraz układ nerwowy.
25.12.2019
"Żeby dobrze kształcić, musimy przede wszystkim pamiętać o jakości. Wiadomo, że im więcej studentów chcemy kształcić, tym więcej nakładów na to potrzebujemy. Nie możemy w tym dbaniu o liczbę studentów, później lekarzy, zapominać o jakości. Żeby ta jakość była utrzymana, potrzebujemy naprawdę solidnego wzmocnienia finansowego" - mówił prof. Mirosław Wielgoś - Rektor WUM w świątecznym wydaniu programu "Fakty po Faktach" na antenie TVN24.
19.12.2019
Warszawski Uniwersytet Medyczny zainicjował w tym roku „Święta z EDkiem”, projekt mający na celu zaproszenie przez społeczność akademicką WUM studentów English Division do swoich domów w czasie świąt Bożego Narodzenia. Więcej w materiale Katarzyny Urbańskiej dla programu "POLONIA24", wyemitowanym w TVP Polonia dnia 18.12.19
19.12.2019
Zachęcamy do obejrzenia odcinku programu „Warto chcieć”, wyemitowanego przez Polsat News 9 grudnia 2019 r., poświęconego tematyce niezwykle innowacyjnych i precyzyjnych operacji rozszczepu kręgosłupa w łonie matki i ich spektakularnym efektom po urodzeniu dziecka, które przeprowadzane są przez Zespół I Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.
13.12.2019
Zapraszamy do lektury wywiadu "Prophylactic Treatment in Tuberous Sclerosis Preserves Intelligence Scores", opublikowanym w Neurology Today, który z prof. Sergiuszem Jóźwiakiem przeprowadził Ed Susman.
11.12.2019
Zapraszamy do obejrzenia materiału z programu "Warszawski Dzień", wyemitowanego TVP3 dnia 10.12.19 z prof. Zbigniewem Fijałkiem z Zakładu Farmacji Kryminalistycznej WUM, który w rozmowie z Katarzyną Sanocką oraz Pawłem Pochwałą, mówi o problemie sfałszowanych leków w Polsce, o ich sprzedaży w Internecie, o tym, na co warto zwracać uwagę, aby nie kupić podrobionych medykamentów oraz o kampanii Fight the Fakes, której celem jest zmniejszenie negatywnych konsekwencji obecności sfałszowanych leków.