|
INFORMACJE Z ŻYCIA UCZELNI
Data publikacji: 2008.03.17
II Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu
Już po raz drugi studenci i wykładowcy Wydziału Nauki o Zdrowiu zorganizowali Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu.
Pod tą nazwą 14 i 15 marca w naszej uczelni odbyło się sympozjum naukowe zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe oraz Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Akademii Medycznej w Warszawie. Honorowy patronat nad konferencją objęli dr Ewa Kopacz, Minister Zdrowia RP, prof. Leszek Pączek – Rektor AM oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy.
W trakcie sympozjum studenci wygłosili ponad 30 referatów. Głos zabrali także doświadczeni naukowcy i specjaliści z Akademii Medycznej w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Instytutu Zdrowia Publicznego. Organizatorzy postarali się o referaty poruszające różnorodne kwestie nauki o zdrowiu – była mowa m.in. o epidemiologii chorób alergicznych i raka wątrobowo-drobnokomórkowego, o znaczeniu rozwoju nowoczesnych form leków dla skuteczności i bezpieczeństwa terapii, ale też o strategiach rozwoju i kształcenia pielęgniarstwa, o uregulowaniach prawnych z zakresu doskonalenia zawodowego ratowników medycznych, a nawet o relacjach szpitali z dostawcami.
Podczas Warszawskich Dni Nauki o Zdrowiu odbyło się też walne zebranie stołecznego oddziału Polskiego Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego, a także został powołany warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej.
Zainteresowanie sympozjum rośnie i wykracza poza Warszawę, dlatego trzecia jego edycja odbędzie się w maju we Wrocławiu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji.
II Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu
14 marca 2008 r., Centrum Dydaktyczne AM
Fot.: Wanda Widomska, Dział Fotomedyczny AM
Aby obejrzeć powiększenie, należy kliknąć na wybranym zdjęciu
|