Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Z życia Uczelni

Ogłoszenia     Praca

Wręczenie nagród JM Rektora za 2015 rok

27 czerwca br. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, podczas którego wręczono nagrody JM Rektora za najważniejsze osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne w roku 2015.

Nominacje profesorskie

21 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W gronie nowo mianowanych znaleźli się pracownicy naukowi naszej Uczelni.

Naukowcy naszej Uczelni wśród twórców projektu powołującego instytucję pełnomocnika medycznego

Dr hab. Marek Czarkowski z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii, prof. Tomasz Pasierski z Zakładu Bioetyki i Humanistycznych Podstaw Medycyny oraz prof. Zbigniew Gaciong z Katedry i Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uczestniczyli w pracach Polskiej Grupy Roboczej ds. Problemów Etycznych Końca Życia, która wiosną 2016 roku wypracowała projekt instytucji pełnomocnika medycznego.  

Jubileusz - 200 lat Uniwersytetu Warszawskiego

W sobotę 11 czerwca 2016 roku, z okazji trwających obchodów jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, spod Kolumny Zygmunta do bram Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu przeszła uroczysta parada. Na zaproszenie rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcina Pałysa w paradzie wziął udział Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Krawczyk oraz Prorektor do spraw Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem prof. Sławomir Nazarewski.

ChemSession '16

10 czerwca br., z inicjatywy Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego, już po raz XIII odbyło się Seminarium Doktorantów Chemików – ChemSession. W tym roku organizatorem konferencji był Wydział Farmaceutyczny naszej Uczelni.

Warszawski Uniwersytet Medyczny pierwszą uczelnią medyczną w Polsce wyróżnioną znakiem HR Excellence in Research

Warszawski Uniwersytet Medyczny znalazł się w grupie europejskich instytucji naukowych posiadających prawo do korzystania z logo Human Resources Excellence in Research i jest pierwszą uczelnią medyczną w Polsce, która wdrożyła zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych oraz podjęła zobowiązanie, aby te zasady stosować.

Warszawski Uniwersytet Medyczny wśród liderów Rankingu Perspektyw

8 czerwca 2016 roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2016”. Warszawski Uniwersytet Medyczny, podobnie jak w ubiegłym roku, zajął 8 miejsce wśród wszystkich zgłoszonych do rankingu uczelni wyższych w Polsce, co uplasowało naszą Uczelnię na pierwszym miejscu spośród uniwersytetów o profilu medycznym. W kategorii uczelni medycznych WUM znalazł się na 2 miejscu – za Collegium Medicum UJ, które w rankingu nie występuje osobno i jest traktowane jako integralna część Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesor Piotr Radziszewski doctorem honoris causa Uniwersytetu w Bukareszcie

3 czerwca 2016 roku prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski - Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej naszej Uczelni - otrzymał tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Karola Davili w Bukareszcie. Tę najwyższą godność akademicką  profesor Radziszewski przyjął z rąk  JM Rektora – wybitnego urologa, profesora Ioanela Sinescu.

XI Konferencja Naukowa I Wydziału Lekarskiego

We wtorek 10 maja br. w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Uczelni odbyła się XI Konferencja Naukowa I Wydziału Lekarskiego, która została zorganizowana pod hasłem „Wydziału naukowy portret własny 2016- od doktoranta do profesora”.

Wybrano Rektora WUM na kadencję 2016-2020

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, iż 27 kwietnia 2016 r. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyły się wybory Rektora WUM na kadencję 2016-2020.
Rektorem Elektem na kadencję 2016-2020 został Pan prof. dr hab. Mirosław Wielgoś.
[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]