Polski     English

Z życia Uczelni

Rusza drugi etap budowy Centrum Sportowo–Rehabilitacyjnego

W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczyna się drugi etap budowy Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego. 21 sierpnia 2014 roku Uczelnia podpisała umowę z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym na finansowanie dokończenia inwestycji, która ma być gotowa do grudnia 2015 roku. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem budowy obiektu, zaś podpisanie umowy odbyło się w Sali Senatu w rektoracie Uczelni.

Pierwszy w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nowatorski zabieg przezskórnej plastyki tętnic płucnych (BPA) w leczeniu ciężkiego nadciśnienia płucnego o etiologii zakrzepowo zatorowej

W dniu 29 lipca 2014 zespół lekarzy z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowej przeprowadził pierwszy w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nowatorski  zabieg przezskórnej  plastyki tętnic płucnych (BPA) w leczeniu ciężkiego  nadciśnienia  płucnego o etiologii zakrzepowo zatorowej. 

Pamięci prof. Antoniego Dobrzańskiego

4 sierpnia 2014 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej  prof. dr. hab. Antoniego Dobrzańskiego oraz nadania Jego imienia Sali 23 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym. Gospodarzem spotkania był Rektor prof. Marek Krawczyk. W wydarzeniu uczestniczył syn Profesora prof. Andrzej Iwo Dobrzański wraz z Małżonką Jane.

Międzynarodowe warsztaty ,,Medical Writing Workshop"

W dniach 27 i 28 czerwca na terenie Centrum Biblioteczno Informacyjnego WUM odbyły się zorganizowane przez European Society of Gynaecological Oncology (ESGO) oraz European Network of Young Gynae Oncologists (ENYGO) międzynarodowe warsztaty ,,Medical Writing Workshop".   

Czytaj dalej »

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]