Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Z życia Uczelni

12th Warsaw International Medical Congress

W dniach 12 – 15 maja br. odbyła się 12 edycja Warsaw International Medical Congress - największej studenckiej konferencji w Polsce i jednej z najbardziej liczących się w Europie. W ciągu 4 dni studenci z 35 krajów zaprezentowali ponad 400 oryginalnych prac naukowych oraz ciekawych przypadków medycznych.

Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

„Praktyka pielęgniarska – kierunki rozwoju” to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej zorganizowanej 18 maja br. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor – prof. Marek Krawczyk oraz Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski.

Certyfikat Uberrima Fide dla naszej Uczelni

17 maja br. Warszawski Uniwersytet Medyczny po raz dziewiąty otrzymał Certyfikat Uberrima Fide. Wyróżnienie to jest przyznawane Uczelniom, które zapewniają najwyższe standardy w zakresie przeciwdziałania zjawisku plagiatowania.

„Noc Muzeów” w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

W sobotę 14 maja br. Muzeum Historii Medycyny naszej Uczelni odwiedziła rekordowa liczba gości. We współpracy z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, kierowanym przez prof. Bogdana Ciszka, na tegoroczną „Noc Muzeów” przygotowano wielowymiarową ekspozycję „Lekcja anatomii”.

Pokaz szkoleniowy z zakresu elektroterapii

13 maja br. przed Centrum Dydaktycznym naszej Uczelni  stanął autobus, w którym zaprezentowano innowacyjne urządzenia do leczenia zaburzeń rytmu serca . Inicjatorem tego oryginalnego pokazu był Zespół Elektroterapii I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM.

Czytaj dalej »

Wykład prof. Kamila Detynieckiego z Yale School of Medicine

11 maja br. na Wydziale Farmaceutycznym odbyło się Seminarium, w trakcie którego swój wykład zatytułowany "Management of newly diagnosed seizures and epilepsy" wygłosił prof. Kamil Detyniecki z Yale School of Medicine. Organizatorem spotkania była Klinika Neurologii Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz Studenckie Koło Naukowe działającego przy tej Klinice.

XI Konferencja Naukowa I Wydziału Lekarskiego

We wtorek 10 maja br. w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Uczelni odbyła się XI Konferencja Naukowa I Wydziału Lekarskiego, która została zorganizowana pod hasłem „Wydziału naukowy portret własny 2016- od doktoranta do profesora”.

Konferencja „Przestępczość farmaceutyczna. Sfałszowane leki”

W ramach obchodów 90-lecia Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w dniach 5-6 maja 2016 r., w Szkole Policji w Pile odbyła się Konferencja pt. „Przestępczość farmaceutyczna. Sfałszowane leki”. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Policji w Pile, Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wybrano Rektora WUM na kadencję 2016-2020

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, iż 27 kwietnia 2016 r. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyły się wybory Rektora WUM na kadencję 2016-2020.
Rektorem Elektem na kadencję 2016-2020 został Pan prof. dr hab. Mirosław Wielgoś.
[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]